UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Kolejka Wąskotorowa na Rynku

Zachęcamy do obejrzenia wystawy „Kolej Wąskotorowa – wspomnienie”, przygotowanej z okazji 115 rocznicy otwarcia linii Wrocław-Trzebnica. Zawiera ona zdjęcia, wycinki prasowych i wiele dokumentów związanych z kolejką i ludźmi, którzy przy niej pracowali. Wystawa jest częścią większego projektu, w ramach którego odbyło się spotkanie Rajd Trasą Kolejki z Trzebnicy do Węgrzynowa.

Wystawę można obejrzeć na trzebnickim Rynku, a dodatkowe eksponaty zostały wystawione w Muzeum Regionalnym w Trzebnicy. Część zdjęć do wystawy została wykorzystana dzięki uprzejmości pana Tomasza Pola, współautora monografii o wąskotorówce i autora strony internetowej http://www.kleinbahn.pl. Fotografie, dokumenty i informacje zawarte na wystawie pochodzą także ze zbiorów: Tomasza Łamasza, Sylwestra Nowakowskiego, Zbigniewa Lubicz-Miszewskiego, Ireneusza Radnego, Muzeum Regionalnego w Trzebnicy.

IMG_0006.jpeg

IMG_0009.jpeg