UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Głuchów Górny – Jarzębinowa Wieś

Każde z sołectw Gminy Trzebnica pragnie się czymś wyróżnić. Głuchów Górny postanowił stać się Jarzębinową Wsią. W tym celu mieszkańcy posadzą blisko 100 drzewek, a każde z nich będzie miało swojego młodego opiekuna wybranego spośród dzieci i młodzieży Głuchowa Górnego.

Projekt Jarzębinowej Wsi, to oczywiście nie tylko drzewka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zajmą się przygotowaniem potraw i przetworów z wykorzystaniem owoców jarzębiny, np. dżem, konfitura, galaretka, sos do mięs. W planach jest także produkcja nalewki z jarzębiny. Owoce tych drzew zostaną również wykorzystane do przygotowania korali i innych ręcznie robionych ozdób.

Sołtys Andrzej Koziara wraz z zaangażowanymi w projekt mieszkańcami planuje zorganizować w przyszłym roku Dzień Głuchowa Górnego – Jarzębinowej Wsi, zapraszając mieszkańców okolicznych miejscowości do wspólnej zabawy i degustacji przetworów z jarzębiny.

Pierwszym etapem realizacji projektu jest zasadzenie drzewek. Pierwszą, symboliczną jarzębinę sołtys posadził wspólnie z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą.

SAM_8678.jpeg