UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Winna Góra rewitalizowana

Pierwszy z drewnianych pomostów już stoi, zamontowano tablice edukacyjne, trwają prace związane z montażem kolejnych ławek oraz małej architektury. Pierwszy etap prac powoli zmierza ku końcowi, a Winna „Kocia” Góra przeobraża się w miejsce przyjazne spacerowiczom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym, ważnym z punktu widzenia historii człowieka, miejscu.

12.jpeg

Na ponad półkilometrowej ścieżce znalazły się już tablice dydaktyczne, które pomogą przyswoić wspomnianą wiedzę. Całość zostanie oświetlona, zamontowane będą także kamery monitoringu. Przypomnijmy, że prof. dr hab. Jan Burdukiewicz w latach 1988-1992, odkrył na Winnej Górze ślady bytowania Homo Erectusa sprzed 500 tys. lat, które okazały się najstarszym obozowiskiem w Polsce i jednym z najdalej wysuniętych na północ Europy.

- Kolejna obietnica złożona mieszkańcom staje się faktem. Nowe życie zyskuje miejsce, do którego każdy z nas posiada żywy sentyment i które, jest tak nierozerwalnie związane z Trzebnicą. Odkrycie prof. dr. hab. Jana Burdukiewicza sprzed ponad ćwierć wieku, tylko potwierdza szczególny charakter tego miejsca, dlatego też i moje działania w sprawie rewitalizacji od samego początku były staranne i przemyślane. Stąd liczne konsultacje i porozumienie o współpracy podpisane z rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr. hab. Adamem Jezierskim – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Te prace to baza dla kolejnych etapów prac, gdzie planowane jest m.in. powstanie dużej ścieżki, z wieżą widokową i kawiarnią ulokowanymi na szczycie naszej gór. Wierzę, że już teraz będzie to kolejne z ulubionych miejsc spacerowych trzebniczan.

Przypomnimy, że wcześniej zrewitalizowany został m.in. teren spacerowy stawów i lasu bukowego, Park Solidarności, park przed Gminną Szkołą Muzyczną, a już niebawem nowy wygląd zyska również park miejski obok Sądu Rejonowego.