UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Policja apeluje - metanol zabija!

W związku z przypadkiem zatrucia alkoholem metylowym na terenie powiatu trzebnickiego trzebnicka policja z wraca się z apelem i ostrzeżeniem do mieszkańców przed nabywaniem i spożywaniem  alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy prowadzi śledztwo w spawie śmierci mieszkańca powiatu trzebnickiego,  który w dniu 20.11.2012r. zmarł w Szpitalu po spożyciu alkoholu. W dniu dzisiejszym badanie toksykologiczne wykazało,iż spożywana substancja to był 100 procentowy alkohol metylowy.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, w przypadku podejrzenia zatrucia alkoholem metylowym należy udać się do najbliższego szpitala lub wezwać karetkę Pogotowia Ratunkowego. Jedynie podjęcie wczesnego leczenia może uchronić osoby zatrute przed poważnymi konsekwencjami.

Oficer Prasowy KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur