UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Ulica Obornicka zostanie wyremontowana

26 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na remont ul. Obornickiej, która po oddaniu do użytku drogi ekspresowej S-5, stała się główną drogą dojazdową do węzła Trzebnica. Dodatkowo powstanie nowy chodnik, bezpieczne przejście dla pieszych i 70 miejsc parkingowych wzdłuż cmentarza komunalnego.

11.jpegKomisja przetargowa. Od lewej: burmistrz Marek Długozima oraz Paweł Jędrzejewski, Stanisław Koszałko, Monika Białas i Malwina Piasecka-Laska z Wydziału TI.

Całość prac podzielona została na trzy zadania, począwszy od przebudowy drogi, poprzez wykonanie kanalizacji deszczowej, po montaż oświetlenia. Do przetargu swój udział zgłosiło dziewięć firm. Zestawienie ofert przedstawiamy poniżej.

 – Jeszcze przed oddaniem do użytku drogi ekspresowej S-5 zwróciłem uwagę na potrzebę remontu ul. Obornickiej tak, by była ona bardziej bezpieczna i wygodniejsza zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców. Zleciłem wówczas wykonanie odpowiedniej dokumentacji projektowej, a dzisiejsze otwarcie ofert jest dopełnieniem obietnicy im złożonej – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - To kolejny krok w celu usprawnienia i upłynnienia ruchu w naszej gminie. Moje wcześniejsze starania zaowocowały powstaniem węzła Trzebnica oraz korzystnym dla nas przebiegiem drogi ekspresowej, dzięki czemu zyskaliśmy szybkie połączenie z Wrocławiem oraz Poznaniem. Kolejnymi etapami będzie wspomniany remont oraz budowa rond u skrzyżowania ul. ks. Bochenka, ul. Prusickiej i ul. Milickiej oraz skrzyżowania ul. Milickiej, ul. Henryka Brodatego i ul. Franklina Roosevelta.

Już niebawem poinformujemy o wyborze najkorzystniejszej oferty. Planowane zakończenie prac ma nastąpić do końca wakacji 2019 roku.

13.jpeg 14.jpeg