UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Święto podopiecznych Senior Wigor

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, burmistrz Marek Długozima zaprosił podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor na spotkanie w Gminnej ArtKawiarni. Był uroczysty obiad oraz prezenty z okazji ich święta. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez samych seniorów.  

11.jpeg

Przypomnijmy, że 30 stycznia 2017 roku uroczyście otwarto Dzienny Dom Pobytu dla Osób Starszych Senior Wigor. W placówce mieszczącej się w wyremontowanych pomieszczeniach budynku przy ul. Bochenka 12, podopieczni mają zapewnioną opiekę i wyżywienie oraz ofertę edukacyjną, kulturalną czy rekreacyjną. Monitorowany jest również stan ich zdrowia, a seniorzy są aktywowani do zajęć ruchowych.

- Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi za powstanie tego wspaniałego miejsca i otoczenie nas opieką tak cudownego personelu, który dba o to byśmy aktywni i zdrowi kroczyli poprzez jesień swojego życia. Dziękujemy również za to cudowne popołudnie, gdzie wspólnie możemy świętować nasz dzień! – mówi Pani Teresa.

Seniorzy wspólnie odśpiewali wiele utworów przygotowanych specjalnie na tą okazję, w tym m.in. zmodyfikowaną przez nich wersję piosenki harcerskiej „Jak dobrze nam zdobywać góry”.

- Jestem pod wielkim wrażeniem energii, którą tu dziś Państwo zaprezentowali. Tym bardziej cieszę się, że podjęte przeze mnie starania związane z powstaniem Dziennego Domu Pobytu Senior Wigor dały Wam miejsce do tego, by tak wspaniale rozwijać swoje pasje i budzić w Was nowe zainteresowania. Efektem tego był chociażby dzisiejszy występ czy inne inicjatywy podejmowane w Waszym drugim domu – bo tak go sami nazywacie. Z okazji Dnia Seniora życzę Państwu, by ta energia nie opuszczała  Was i towarzyszyła w kolejnych latach życia – powiedział burmistrz, który wręczył również zebranym ogólnopolską kartę seniora, uprawniającą do zniżek w różnych instytucjach na terenie całego kraju.

Uroczystość zakończona została wspólnym obiadem.