• EN
 • DE

Wydarzenia w Gminie Trzebnica

 • Kiermasz Wielkanocny oraz Parada Palm 2018

  11.jpeg

  Pisanki, świąteczne stroiki, kurczaczki, króliczki, tradycyjna babka, makowiec, artystyczne rękodzieło. To wszystko znaleźć można było na tegorocznym Kiermaszu Świątecznym połączonym z Paradą Palm Wielkanocnych, jaki 25 marca w Niedzielę Palmową miał miejsce na trzebnickim deptaku.

 • WOŚP 2018

  WOŚP nie mogło odbyć się bez tradycyjnego "światełka do nieba".

  26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii, ale echa tej wielkiej akcji będą pobrzmiewały w Polsce jeszcze przez długi czas.

 • 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2017

  11.jpeg

  Wynik jest rzeczą drugorzędną. Najważniejszy jest udział w biegu i wspaniała atmosfera, a takiej tu nie brakuje. Nie wyobrażam sobie tego dnia bez biegu Sylwestrowego w Trzebnicy – mówią biegacze, którzy wzięli udział w 33. Ulicznym Biegu Sylwestrowym Trzebnica 2017. Część środków finansowych z opłaty startowej przekazano na rehabilitację 25-letniego Piotra Marczaka z Księginic.

 • Trzebnickie Święto Sadów 2017

  003 (2).jpeg

  Liczne kolorowe kramiki, rękodzieła lokalnych artystów, swojskie jadło i owoce z trzebnickich sadów. Do tego koncerty i występy na scenie. Tak wyglądało XXXVIII Trzebnickie Święto Sadów, które jest jedną z ważniejszych i ciekawszych imprez w regionie i na stałe wpisało się w kalendarz najciekawszych wydarzeń na Dolnym Śląsku.

 • Trzebnica Cover Festiwal - Koncert Finałowy I Edycji

  001.jpeg

  Podczas drugiego dnia Trzebnickiego Święta Sadów odbył się koncert finalistów Trzebnica Cover Festiwal, podczas którego to publiczność za pomocą smsów wybrała zwycięzców. Wszyscy uczestnicy wystąpili z akompaniamentem energetycznego Zespołu Dziubek Band. W czasie trwania koncertu wysłano łącznie 12 410 głosów na 8 wykonawców. Decyzją publiczności z ilością głosów 3872 zwyciężyło trio DSW, tuż za nim na drugim miejscu z 3514 głosami znalazła się Anastazja Czapska. 15% wszystkich głosów zdobyła Sonia Hornatkiewicz i to ona zajęła trzecie miejsce. Specjalne wyróżnienie trafiło do rąk Iwony Hrycewicz, która zdobyła 1204 głosy.

 • Dożynki Gminne 2017 w Brzeziu

  17.jpeg

  Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku organizowanych przez Gminę Trzebnica. W sobotę 2 września mieszkańcy gminy wspólnie dzielili się radością płynącą z zakończenia tegorocznych żniw. Tradycyjnie już zachwyciły kramiki bogate w lokalne produkty, piękne stroje ludowe, pokaźne wieńce dożynkowe i wspaniałe bochny chleba, które są symbolem zebranych plonów i rolniczego trudu. W tym roku miejscem Gminnych Dożynek było sołectwo Brzezie.a

 • Wakacje 2017 w Gminie Trzebnica

  001.jpeg

  "Podwórkowe wakacje na trzepaku" – takie hasło przyświecało tegorocznym wakacjom w Gminie Trzebnica. Od początku lipca w różnych punktach w mieście instalowane były symboliczne drewniane trzepaki z programem i terminami zajęć w tych miejscach. Motywem przewodnim był trzepak – symbol spotkań dzieci i młodzieży z lat 90-tych oraz gry i zabawy, w które bawiło się starsze pokolenia. 

 • The World Games 2017 w Trzebnicy

  11.jpeg

  Największe wydarzenie sportowe roku za nami! 26 lipca Las Bukowy i Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ stały się areną zmagań najlepszych zawodników w biegu na orientację na dystansie średnim. Doskonała organizacja, wspaniała atmosfera i prawdziwe sportowe emocje – tak w kilku słowach można opisać to, co wydarzyło się w Trzebnicy podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games Wrocław 2017.

 • Trzebnica Cover Festiwal - Półfinał I Edycji

  083.jpeg

  Trzebnica Cover Festiwal – pod takim hasłem rozbrzmiała pierwsza edycja trzebnickiego festiwalu coverów. Impreza została zorganizowana przez Gminę Trzebnica w dniach 17-18 czerwca  i miała na celu prezentację różnych stylów muzycznych w obszarze muzyki rozrywkowej, ujętych w nowych aranżacjach. Festiwal poprowadził Mariusz Dziubek – Dyrektor Artystyczny wydarzenia, jednocześnie kompozytor, założyciel i dyrygent orkiestry "Dziubek Band" – partnera festiwalu.

 • Parada Palm Wielkanocnych i kiermasz świąteczny 2017

  10.jpeg

  Po raz kolejny trzebniczanie licznie wzięli udział w uroczystościach Niedzieli Palmowej zorganizowanych w ramach Trzebnickiego Festiwalu Tradycji i Obrzędów. Zachwyciła barwna parada przepięknych palm wielkanocnych, bogaty w rękodzieło kiermasz świąteczny, a także występ lokalnych zespołów ludowych.