• EN
 • DE

Wydarzenia w Gminie Trzebnica

 • Finał 5. Trzebnickich Dni Rodziny

  11.jpeg

  Słoneczna pogoda, miasteczko dmuchańców, liczne atrakcje i marsz rodzinny z największą liczbą uczestników w historii. Taki był Dzień Dziecka w Trzebnicy, który był jednocześnie podsumowaniem wielkiego święta – V Trzebnickich Dni Rodziny. W tym roku swoim honorowym patronatem wydarzenie objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

 • „Tylko w Twoich dłoniach…” - koncert z okazji Dnia Matki

  _11.jpeg

  Zgodnie z kilkuletnią już tradycją burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkie mamy na koncert z okazji ich święta. Koncert pt. „Tylko w twoich dłoniach, mamo…” w wykonaniu uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej im. Edmunda Kajdasza zainaugurował Trzebnickie Dni Rodziny, które w tym roku zostały objęte honorowym patronatem Żony Prezydenta RP Pani Agaty  Kornhauser - Dudy.

 • Rękodzieło na Trzebnickich Stawach

  _11.jpeg

  Na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy na scenie między stawami przy ul. Korczaka w Trzebnicy odbył się Pierwszy Piknik Rękodzielniczy DTRękodzieło. Piknik był okazją do spotkania lokalnych i nie tylko lokalnych artystów-rękodzielników, pasjonatów, osób twórczych zajmujących się hobbystycznie tworzeniem przedmiotów codziennego użytku z osobami, które coraz częściej poszukują przedmiotów oryginalnych i pięknych, nie będących wytworem masowej produkcji, lecz dziełem niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju.

 • Kiermasz Wielkanocny oraz Parada Palm 2018

  11.jpeg

  Pisanki, świąteczne stroiki, kurczaczki, króliczki, tradycyjna babka, makowiec, artystyczne rękodzieło. To wszystko znaleźć można było na tegorocznym Kiermaszu Świątecznym połączonym z Paradą Palm Wielkanocnych, jaki 25 marca w Niedzielę Palmową miał miejsce na trzebnickim deptaku.

 • WOŚP 2018

  WOŚP nie mogło odbyć się bez tradycyjnego "światełka do nieba".

  26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii, ale echa tej wielkiej akcji będą pobrzmiewały w Polsce jeszcze przez długi czas.

 • 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2017

  11.jpeg

  Wynik jest rzeczą drugorzędną. Najważniejszy jest udział w biegu i wspaniała atmosfera, a takiej tu nie brakuje. Nie wyobrażam sobie tego dnia bez biegu Sylwestrowego w Trzebnicy – mówią biegacze, którzy wzięli udział w 33. Ulicznym Biegu Sylwestrowym Trzebnica 2017. Część środków finansowych z opłaty startowej przekazano na rehabilitację 25-letniego Piotra Marczaka z Księginic.

 • Trzebnickie Święto Sadów 2017

  003 (2).jpeg

  Liczne kolorowe kramiki, rękodzieła lokalnych artystów, swojskie jadło i owoce z trzebnickich sadów. Do tego koncerty i występy na scenie. Tak wyglądało XXXVIII Trzebnickie Święto Sadów, które jest jedną z ważniejszych i ciekawszych imprez w regionie i na stałe wpisało się w kalendarz najciekawszych wydarzeń na Dolnym Śląsku.

 • Trzebnica Cover Festiwal - Koncert Finałowy I Edycji

  001.jpeg

  Podczas drugiego dnia Trzebnickiego Święta Sadów odbył się koncert finalistów Trzebnica Cover Festiwal, podczas którego to publiczność za pomocą smsów wybrała zwycięzców. Wszyscy uczestnicy wystąpili z akompaniamentem energetycznego Zespołu Dziubek Band. W czasie trwania koncertu wysłano łącznie 12 410 głosów na 8 wykonawców. Decyzją publiczności z ilością głosów 3872 zwyciężyło trio DSW, tuż za nim na drugim miejscu z 3514 głosami znalazła się Anastazja Czapska. 15% wszystkich głosów zdobyła Sonia Hornatkiewicz i to ona zajęła trzecie miejsce. Specjalne wyróżnienie trafiło do rąk Iwony Hrycewicz, która zdobyła 1204 głosy.

 • Dożynki Gminne 2017 w Brzeziu

  17.jpeg

  Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku organizowanych przez Gminę Trzebnica. W sobotę 2 września mieszkańcy gminy wspólnie dzielili się radością płynącą z zakończenia tegorocznych żniw. Tradycyjnie już zachwyciły kramiki bogate w lokalne produkty, piękne stroje ludowe, pokaźne wieńce dożynkowe i wspaniałe bochny chleba, które są symbolem zebranych plonów i rolniczego trudu. W tym roku miejscem Gminnych Dożynek było sołectwo Brzezie.a

 • Wakacje 2017 w Gminie Trzebnica

  001.jpeg

  "Podwórkowe wakacje na trzepaku" – takie hasło przyświecało tegorocznym wakacjom w Gminie Trzebnica. Od początku lipca w różnych punktach w mieście instalowane były symboliczne drewniane trzepaki z programem i terminami zajęć w tych miejscach. Motywem przewodnim był trzepak – symbol spotkań dzieci i młodzieży z lat 90-tych oraz gry i zabawy, w które bawiło się starsze pokolenia.