UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Brzyków z nowym placem zabaw

Dzieci z sołectwa Brzyków już niebawem będą się cieszyć nowoczesnym placem zabaw. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na jego wykonanie z Arturem Gąsiorkiem z firmy Free Kids. To kolejna inwestycja w miejscowość, gdzie powstało już nowoczesne boisko wielofunkcyjne, wyremontowana została świetlica oraz oddano do użytku drogę łączącą Brzyków ze Szczytkowicami. Już niebawem do miejscowości dojedziemy również budowaną właśnie rowerostradą z Trzebnicy.

- Ta umowa to uzupełnienie wcześniejszych inwestycji i dopełnienie obietnicy jaką dałem mieszkańcom Brzykowa o centrum integracji i rozrywki. Odnowiona świetlica i cieszące się popularnością boisko wielofunkcyjne, zostaną wzbogacone o plac zabaw służący najmłodszym mieszkańcom. Na terenie naszej Gminy znajduje się 41 sołectw, o których zrównoważony rozwój dbam na równi z rozwojem miasta. Tak powstają inwestycje jak ta, czy budowa nowych świetlic, dróg, chodników i lamp – powiedział burmistrz i dodał: - W tym miejscu pragnę również podziękować panu sołtysowi i radnemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Cepielowi za wykazane w tym temacie zaangażowanie.

Wspomniany sołtys również nie kryje swojego zadowolenia: - To kolejna ważna inwestycja w nasze sołectwo. Cieszę się, że burmistrz dostrzega potrzeby mieszkańców i tą inwestycją uzupełnia nasze centrum rozrywki i integracji o przestrzeń bezpiecznej zabawy dla naszych dzieci. Dziękuję w imieniu nas wszystkich – powiedział Tadeusz Cepiel.

Inwestycja będzie kosztować ponad 120 000,00 zł.