• EN
  • DE

Święto Przedszkola Hałabały

Na czwartkowe przedpołudnie 7 czerwca w ogrodzie przedszkolnym, zaplanowano uroczystości związane z kolejnym jubileuszem działania Przedszkola nr 1 Trzebnicy im. Krasnala Hałabały pn. „Przedszkole drugim domem”. Przedszkolaki przywitały gości i wykonały przed nimi układy sceniczne w barwnych strojach nawiązujących do swojego patrona – Krasnala Hałabały. Święto było ważne jeszcze z jednego powodu. Było ostatnim w starym budynku, bowiem już od września, zgodnie z obietnicą burmistrza, dzieci przeniosą się do nowo powstałego przedszkola.

11.jpeg

Dziękujemy burmistrzowi za troskę i pamięć o nas. Tą uroczystość obchodzimy z wielkim sentymentem, ale i nadzieją, bo przed nami przeprowadzka w nowe lepsze progi. Dziękujemy za spełnioną obietnicę, za nowoczesność, która będzie sprzyjać rozwojowi – mówiła witając gości dyrektor Beata Szadkowska. Uroczystość rozpoczął występy dzieci, które śpiewały, tańczyły i wykonywały skomplikowane układy z pomponami.

Burmistrz Marek Długozima pogratulował dyrektor Szadkowskiej udanej uroczystości oraz podziękował za całość dotychczasowej współpracy, życząc, aby przez wiele kolejnych lat wspólne działania przyniosły Gminie Trzebnica i jej najmłodszym mieszkańcom wiele dobrego: - Dziękuję za minione lata pięknej, owocnej współpracy. To przedszkole ma szczególne miejsce w historii Trzebnicy. Wychowało wielu jej mieszkańców, w tym mnie i moje dzieci. Jednak teraz, przy tak dynamicznym rozwoju naszej gminy, okazał się on być za mały i za stary, by dalej służyć najmłodszym. Stąd moja decyzja, o budowie nowoczesnego obiektu, który już niebawem stanie się waszym nowym domem. Zadbałem też o to, by każde dziecko znalazło swoje miejsce w nowym żłobku i gminnych przedszkolach, czym spełniłem obietnicę złożoną rodzicom. To był piękny występ i mam nadzieję, że cały swój entuzjazm i energię przeniesiecie razem z krasnalem Hałabałą w mury nowego przedszkola – dodał burmistrz.

Na zakończenie przedszkolaki podchodziły do wszystkich gości, aby wręczyć im własnoręcznie wykonane upominki, zapraszając przy okazji na coroczny Festyn Przedszkolny, zaplanowany na 16 czerwca również w przedszkolnym ogrodzie.