• EN
  • DE

Sulisławice z bezpieczną ścieżką

Mieszkańcy Sulisławic już niebawem zyskają ciąg pieszo-jezdny do Trzebnicy. Na odcinku ponad jednego kilometra trwają intensywne prace prowadzone przez firmę PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. Wspomniana inwestycja jest częścią – wartego ponad 11 mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

 

IMG_0085.jpeg ▶Burmistrz Marek Długozima wizytował teren budowy ciągu pieszo-jezdnego z Trzebnicy do Sulisławic. Na zdj. z sołtys Honoratą Krzemińską oraz kierownikiem robót.

 

Teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima: – Prace bardzo szybko postępują, ścieżka nabiera kształtów i już widać, jaka będzie szeroka i bezpieczna. To ważne, bo sąsiaduje ona z ruchliwą drogą Wojewódzką prowadzącą w kierunku Cerekwicy. Jeszcze w tym roku na terenie naszej Gminy znajdzie się łącznie, blisko 25 km ciągów pieszo-jezdnych, dzięki którym wszyscy zyskamy na komforcie i bezpieczeństwie.

Również sołtys Honorata Krzemińska nie kryje swojego zadowolenia: – Dziękujemy burmistrzowi, że o nas pomyślał i zadbał o nasze bezpieczeństwo. Bo choć mieszkamy tak blisko Trzebnicy, to niełatwo było się do niej dostać z powodu ruchliwej drogi. Teraz się to zmieni, a nasi mieszkańcy zyskają również na komforcie tak przemieszczania się, jaki i spacerów czy uprawiania sportu.

Warto zauważyć, że trwa także budowa ścieżki do Będkowa, a koszt obu inwestycji to 4 miliony złotych. Już niebawem rozpocznie się budowa ścieżki prowadzącej do Księginic.

IMG_0102.jpeg▶Ponad kilometrowa ścieżka będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców sołectwa.

IMG_0112.jpeg