• EN
  • DE

Łącznik zapewni dzieciom bezpieczeństwo

Budowa hali widowiskowo-sportowej wchodzi w nowy etap. Już niebawem rozpoczną się prace związane z powstaniem łącznika, który połączy obiekt ze Szkołą Podstawową nr 2. Na miejscu odbyła się narada techniczna, w której udział wziął burmistrz Marek Długozima oraz dyrektor szkoły Grażyna Kantecka.

Koszt budowy hali to ponad 20 milionów złotych, jej powierzchnia użytkowa wyniesie 3.612,45 m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.

 - Cieszymy się, że już niebawem zyskamy nowoczesny obiekt, który pozwoli naszym dzieciom na zajęciach wychowania fizycznego ćwiczyć w pełni komfortowych warunkach. Podziemny łącznik będzie dodatkowym atutem, który zwiększy bezpieczeństwo naszych dzieci, a także uniezależni nas od panujących warunków atmosferycznych mówiła dyrektor Grażyna Kantecka i dodała: Dziękujemy burmistrzowi, za kolejną po tej nowoczesnej szkole i wielofunkcyjnym boisku, spełnioną obietnicę. Dzieci już teraz podglądają wizualizacje hali i z niecierpliwością czekają na zakończenie jej budowy. Co ważne, w tym czasie podejmują szereg innych aktywności, takich jak zajęcia pływania oraz zajęcia crossu w Strefie Aktywności przy Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA-ZDRÓJ. Zgodnie z zapewnieniem burmistrza, po oddaniu do użytku obiektu sportowo-rekreacyjnego, będziemy mogli korzystać również z niego. Nowe zajęcia zapewne przypadną dzieciom do gustu.

Oprócz planowanej budowy łącznika, obecnie trwa proces stawiania pierwszych ścian działowych, przygotowywany jest teren pod parkiet hali.

 

IMG_6494.jpeg▶ Burmistrz wziął udział w naradzie dotyczącej budowy łącznika, k tóry połączy Szkołę Podstawową nr 2 z halą. Na zdj . z dyrektor Grażyną Kantecką, Stanisławem Koszałką z Wydziału Techniczno- Inwestycyjnego oraz kierownikiem robót.

 

- Prace odbywają się sprawnie, hala wyszła już z ziemi, teraz będziemy mogli obserwować jej szybki wzrost i już w 2019 roku dzieci z SP 2 będą cieszyć się nowym obiektem. Posłuży on do rozwoju ich sportowych pasji, a po godzinach nauki będzie miejscem treningów drużyn z naszego regionu. To tutaj rozwijać swoje talenty będą młode siatkarki reaktywowanej przeze mnie Gaudii Trzebnica-ZDRÓJ oraz blisko 300 adeptów piłkarskich z młodzieżowych drużyn Poloniipowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Całość tej inwestycji wraz z budową łącznika jest spełnieniem obietnicy jaką złożyłem rodzicom oraz dzieciom. Dzisiejsza narada ma na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa uczniom podczas robót związanych z powstaniem łącznikazakończył.

Hala posłuży również do organizacji wydarzeń sportowych oraz kulturalnych, tak o zasięgu regionalnym jak i ogólnopolskim.

 

zdj hala.jpeg▶Trwają prace przy budowie piwnicy łącznika.

zdj 3 .jpeg▶Prace postępują w szybkim tempie. Burmistrz regularnie wizytuje inwestycję. Na zdj. z Danielem Buczakiem sekretarzem Gminy Trzebnica oraz przedstawicielami wykonawcy.

ZEUMT0413s007.jpeg▶ Wizualizacja nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej przy ul. 3 Maja wraz ze Szkołą Podstawową nr 2 i podziemnym łącznikiem, który połączy oba budynki.