• EN
  • DE

Budowa postępuje

Prace w nowym Gminnym Żłobku i Przedszkolu, a także przy obiekcie sportowo-rekreacyjnym dobiegają końca. Inwestycje za ponad 11 milionów złotych wykonuje firma Berger-Bau. Zakończona została rekrutacja do przedszkoli, a jak zapewnia burmistrz - wszystkie dzieci znajdą miejsce w dwóch gminnych placówkach. Takie samo zapewnienie dotyczy dzieci żłobkowych, choć rekrutacja jeszcze nie ruszyła. Odbędzie się ona na przełomie maja i czerwca.

- Edukacja wczesnoszkolna to podstawa, na której budują się przyszłe pokolenia. Dlatego stale inwestuję w infrastrukturę. Kilka lat temu wybudowaliśmy zupełnie nowe skrzydło Przedszkola nr 2. Teraz, idąc za potrzebą zwiększającej się ilości rodzin z małymi dziećmi, wśród których Trzebnica jest coraz popularniejszym miejscem do życia, postanowiłem podjąć decyzję o budowie tego nowoczesnego żłobka wraz z przedszkolempowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Te inwestycje oraz moja decyzja o przyjęciu do gminnych placówek przedszkolnych oraz żłobka wszystkich dzieci z terenu naszej gminy, ułatwią rodzicom m.in. wznowienie swojej kariery zawodowej, bez obawy o swoje pociechy. Maluchy będą w bezpiecznym miejscu, pod opieką najlepszych nauczycieli i wychowawców zapewnił.

 

IMG_5988.jpeg▶Burmistrz Marek Długozima uczestniczył w cotygodniowej naradzie roboczej. Na zdj. z Thomasem Lorkowskim prezesem zarządu firmy BERGER BAU.

 

Wspomniane inwestycje nie są jedynymi w obszarze edukacji. W roku ubiegłym odbył się wielomilionowy remont trzebnickiej „Jedynki”, która na powrót stała się podstawówką. Obecnie, za ponad 7 milionów przebiega remont i rozbudowa szkoły w Kuźniczysku. Na przestrzeni ostatnich lat swoje oblicze zmieniła m.in. Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie powstała nowa hala sportowa, stołówka oraz wielofunkcyjne boisko. Burmistrz już na najbliższe wakacje zapowiedział dalszy remont i doposażenie szkoły. Jedną z największych i najważniejszych inwestycji w historii Trzebnicy było również powstanie kompleksu edukacyjnego Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej. Teraz poszerzanego o budowaną za ponad 20 milionów halę widowiskowo-sportową, którą ze szkołą połączy podziemny łącznik.

W budynkach żłobka wraz z przedszkolem i obiekcie sportowo-rekreacyjnym trwają ostatnie prace wykończeniowe, zagospodarowywany jest teren przed budynkami oraz doposażony edukacyjny plac zabaw. Powstają dwa nowe parkingi, które zapewnią komfort rodzicom dzieci oraz tym, którzy zechcą skorzystać z oferty sportowej. A będzie ona bogata – cztery nowe sale do squasha, siłownia, fitness, a także rowerowy tor pumptrack.

IMG_6551.jpeg▶Wewnątrz nowych budynków trwają prace wykończeniowe. Podczas narady dobierane były m.in. kolory wykończenia ścian. Na zdj. burmistrz Marek Długozima, Katarzyna Styperek z Wydziału Architektury i Urbanistyki, Marta Romaniuk z Wydziału Promocji oraz Jacek Milewski twórca dekoracyjnego malowania ścian.

 

IMG_6236.jpeg▶ Przed budynkiem trwają ostatnie prace wykończeniowe.

IMG_6249.jpeg▶ Od strony ul. Oleśnickiej powstaje przestronny parking.

IMG_6434.jpeg▶Omówione zostały również sprawy związane z zagospodarowaniem terenu. Na zdj. burmistrz Marek Długozima oraz Stanisław Koszałko z Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego.

 

ZEUMT0413s007.jpeg