UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Dworzec autobusowy

Już niebawem ruszy budowa dworca autobusowego w bliskim sąsiedztwie stacji kolejowej. W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na budowę centrum przesiadkowego przy ul. Kolejowej. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. Koszt prac wyniesie blisko 2 mln zł.

Powstanie dworca autobusowego będzie wielkim ułatwieniem dla mieszkańców podróżujących szynobusem do Wrocławia. Teraz będą oni mogli przesiąść się do pociągu wprost z autobusu lub na odwrót. Dodatkowe miejsca parkingowe zwiększą także przepustowość dla tych mieszkańców, którzy do stacji dojeżdżają własnymi autami.

Budowa dworca to spełnienie kolejnej obietnicy, jaką dałem mieszkańcom naszej gminy. Tuż po powstaniu centrum przesiadkowego, zyskają oni miejsce, gdzie skupi się cały ruch komunikacji publicznej. Dworzec autobusowy i kolejowy będą ze sobą sąsiadować, a dodatkowe miejsca parkingowe i wiata rowerowa dadzą odpowiedni komfort dla podróżujących korzystających z różnych środków transportu mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: To centrum to kolejny etap rozwoju komunikacji gminnej. Wcześniej wyremontowaliśmy teren znajdujący się przed dworcem oraz peron. Powstały nowe miejsca parkingowe i chodnik na ul. Kolejowej. W ubiegłym roku, wspólnie z przedstawicielami 20 podwrocławskich gmin podpisałem także list intencyjny, który dotyczy współpracy w zakresie dalszego rozwoju i współfinansowania Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej. Gwarantuje ona rozwój infrastruktury i połączeń kolejowych w obrębie Aglomeracji Wrocławskiej, w tym także tego prowadzącego do Trzebnicy. Przypomnę także, że w 2009 roku otrzymałem zaszczytny tytuł „Człowieka roku – przyjaciela kolei” za wkład w rewitalizację nieczynnej wówczas linii kolejowej Wrocław-Trzebnica. Warto dodać do tego rozwój komunikacji miejskiej, z której korzysta wielu mieszkańców, przemieszczając się dzięki niej sprawnie pomiędzy najważniejszymi punktami na mapie naszej gminy.

 

 

dworzec_autobusowy.jpeg

 

W ramach inwestycji powstanie osiem miejsc postojowych dla autobusów, 36 miejsc parkingowych, wiaty przystankowe oraz wiata rowerowa. Warto dodać, że centrum przesiadkowe zbudowane zostanie także w Brochocinie, a obie inwestycje są częścią wartego ponad 11 mln zł. projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica”, w ramach którego powstanie łącznie 12,5 km tras rowerowych i blisko 150 miejsc parkingowych.

 

IMG_1674 copy.jpeg Otwarcie ofert. Na zdj. od lewej: Jerzy Chomkowicz z wydziału TI, Zbigniew Zarzeczny naczelnik wydziału TI, burmistrz Marek Długozima oraz Monika Białas, Malwina Piasecka-Laska i Stanisław Koszałko z wydziału TI.

IMG_2688.jpeg Również w Brochocinie powstanie centrum przesiadkowe. Wizje lokalną w terenie odbyli burmistrz Marek Długozima i sekretarz Daniel Buczak.

IMG_3399.jpeg Teren obecnego dworca kolejowego już niebawem zmieni się w centrum przesiadkowe. Powstanie tu dworzec autobusowy z ośmioma miejscami postojowymi oraz dodatkowe miejsca parkingowe.