• EN
  • DE

Szkoła marzeń coraz bliżej

Córka już nie może się doczekać! Rozmawiam z innymi rodzicami i jesteśmy zbudowani tym, jak to wygląda. To będzie szkoła z prawdziwego zdarzenia – mówi jedna z mam na widok nowego skrzydła budynku, gdzie pojawiła się już więźba dachowa. Powierzchnia użytkowa wyremontowanej i rozbudowanej placówki będzie liczyła blisko 800 m². Postęp prac na budowie Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku podczas cotygodniowej narady sprawdzał burmistrz Marek Długozima.

Oprócz dachu, ekipa budowlana zajmuje się obecnie montażem instalacji wewnątrz budynków. Kolejnym etapem robót będzie rozpoczęcie montażu drzwi i okien. Prace prowadzi trzebnicka firma KLIWO Wojciecha Klisowskiego.

– Będzie to szkoła nowa, choć jej stara część pozostanie integralną częścią budynku. Zostanie ona jednak przebudowana w taki sposób, by standardami i funkcjonalnością dopasować się do powstającego nowego skrzydła, które ze zmodernizowanym obiektem połączy specjalny łącznik – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Patrząc na rozwój prac i to jak już teraz wygląda nowa szkoła, nie mam wątpliwości, że podjęta przeze mnie decyzja o jej rozbudowie i modernizacji była decyzją słuszną. Skorzystają na niej dzieci, które zyskają nowoczesną przestrzeń edukacji oraz rodzice, którzy nie będą już musieli się martwić o swoje pociechy przemieszczające się pomiędzy dwoma oddalonymi od siebie budynkami szkolnymi. To, co im obiecałem, już od września stanie się faktem zakończył.

To będzie dla nas duży skok. Ta rozbudowa i modernizacja sprawi, że już od września pod względem infrastruktury dołączymy do najlepszych szkół w Gminie Trzebnica. Cieszę się ogromnie i dziękuję burmistrzowi, że dotrzymał danego słowa i stale rozwija naszą placówkę. Warto w tym miejscu przypomnieć, że przecież powstało już u nas nowoczesne boisko wielofunkcyjne, a także kolorowy plac zabaw. Teraz czas na wspaniałą szkołę powiedziała dyrektor szkoły Elżbieta Taraszczuk-Gaweł.

Nowa szkoła będzie służyć dzieciom od początku roku szkolnego 2018/2019. To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców Kuźniczyska, bowiem równocześnie trwają prace związane z budową świetlicy.

IMG_3655.jpegTeren budowy Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku wizytował burmistrz Marek Długozima. Na zdjęciu z pracownikami Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Stanisławem Koszłko i Pawłem Jędrzejewskim.

IMG_3677.jpegWięźba dachowa nowego skrzydła budynku wkrótce zostanie pokryta dachem.

IMG_3671.jpegPowierzchnia użytkowa wyremontowanej placówki będzie liczyła blisko 800m2.

IMG_3697.jpegWewnątrz budynku trwa montaż instalacji. W następnej kolejności zostaną zamontowane okna i drzwi.

IMG_3683.jpegBudynek sali gimnastycznej zostanie poddany remontowi. Poprawiony będzie strop oraz zamontowane ogrzewanie. Obok szkoły znajduje się nowoczesne boisko wielofunkcyjne i plac zabaw.