• EN
  • DE

Poloneza czas zacząć

Wspólne odtańczenie poloneza na Trzebnickim Rynku przez maturzystów to już tradycja. Ma on przynieść szczęście podczas pisania egzaminu dojrzałości. W tym wyjątkowym dniu maturzystom od dziewięciu lat towarzyszy Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół.

1.jpeg

Narodowy taniec reprezentacyjny w piątek 9 lutego na Trzebnickim Rynku zatańczyło blisko 150 uczniów ze szkół: PZS nr 1 i 2 w Trzebnicy oraz z Obornik Ślaskich i Żmigrodu. Na początek zgromadzoną przed Ratuszem młodzież, która już w maju zmierzy się z jednym z najważniejszych egzaminów w życiu – maturą, przywitał burmistrz: – Szanowni maturzyści! Po raz dziewiąty spotykamy się w sercu miasta, aby wspólnie zatańczyć poloneza. Wierzę, że ta piękna tradycja przyniesie Wam szczęście. Życzę Wam sukcesów oraz wytrwałości, rozwagi w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i spełnienia marzeń. Niech ten egzamin maturalny będzie łatwym i bezstresowym wejściem w dorosłe życie. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia!

IMG_9446.jpeg

Do życzeń burmistrza dołączyli się także Starosta Trzebnicki Waldemar Wysocki oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy Kamila Możdżeń-Berbeć. – Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i dyrekcją biorą udział w tym niecodziennym wydarzeniu, które jest już tradycją Trzebnicy. Od dziewięciu lat tańczymy na Trzebnickim Rynku za co dziękuję panu burmistrzowi Markowi Długozimie i panu staroście Waldemarowi Wysockiemu. Dziękuję także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów – powiedziała dyrektor i podkreśliła, że maturzyści mocno wierzą, że odtańczenie poloneza pomoże im w nadchodzącym egzaminie dojrzałości.

Uważam, że odtańczenie poloneza na Trzebnickim Rynku przed zbliżającym egzaminem dojrzałości, jednoczy nas, maturzystów, w trudach nauki i przygotowaniach. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę przede wszystkim spokoju, żeby się nie denerwowali. Najważniejsze to pokonać stres mówi Jakub Jagusztyn z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy, a uczennica Karolina Oksińska z Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich dodaje: – Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie matury bez odtańczenia poloneza. Myślę, że to jedna z takich rzeczy, która uświadamia nam, że do najważniejszego egzaminu w życiu pozostało zaledwie 100 dni. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

– Takie inicjatywy są potrzebne. Polonez na rynku to tradycja, którą warto pielęgnować. Atmosfera jest bardzo przyjemna, to chyba ostatnie takie radosne chwile przed maturą komentuje Weronika Mielnik z PZS nr 1 w Trzebnicy.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy z podziwem oglądali młodzież wykonującą taneczne figury, nagradzając gromkimi oklaskami. Na koniec maturzyści zaprezentowali się również w popularnym tańcu belgijka.