UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Wyróżnieni za niesienie pomocy

Dnia 7. sierpnia 2012 roku w Bogatyni miała miejsce niecodzienna uroczystość. W miejscowym ośrodku kultury władze tamtejszej gminy uhonorowały tytułem „Przyjaciel Gminy Bogatynia” samorządy, przedsiębiorstwa, organizacje i osoby prywatne, które w pamiętnym 2010 roku pospieszyły na pomoc zrujnowanej przez powódź Bogatyni.

Przypomnijmy, że 7. sierpnia 2010 roku po obfitych opadach deszczu w niebezpieczny żywioł zamieniła się przepływająca przez miasto rzeka Miedzianka. Zalała ona znaczną część miasta i okolicznych miejscowości zabierając niejednokrotnie dach nad głową oraz dorobek całego życia. Tragiczny los mieszkańców Bogatyni relacjonowały wówczas ogólnopolskie media. Po ustąpieniu powodzi na pomoc Gminie Bogatynia pospieszyły organizacje humanitarne, przedsiębiorcy oraz w geście solidarności jednostki samorządowe. Wśród gmin niosących pomoc zniszczonej przez żywioł Bogatyni była również Gmina Trzebnica.

Podczas uroczystości wręczenia tytułu honorowego „Przyjaciel Gminy Bogatynia” przyznanego również Burmistrzowi Markowi Długozimie, Burmistrz Bogatyni Andrzej Grzmielewicz powiedział „Nigdy nie zapomnimy Państwa dobroci serca i szczodrości. Pragniemy w godny, trwały sposób upamiętnić wrażliwość i ofiarność naszych Darczyńców, aby o Państwa szlachetności pamiętali nie tylko obecni mieszkańcy Bogatyni ale także następne pokolenia bogatynian”. W tym celu władze Bogatyni podjęły decyzję o nadaniu jednemu z parków miejskich oraz jednemu z mostów na rzece Miedziance nazwę „Darczyńców Bogatyni”.

"Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Słuszność tego przysłowia została po raz kolejny potwierdzona w dramacie Gminy Bogatynia. Warto pomagać innym będącym w potrzebie, gdyż nigdy nie wiadomo czy sami nie będziemy zmuszeni prosić kiedyś o pomoc" - powiedział Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

 Bogatynia.jpeg
W imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica tytuł „Przyjaciel Gminy Bogatynia” odebral Sekretarz Gminy – Daniel Buczak (czwarty z lewej).

Źródło zdjęcia: UMIG Bogatynia.

Bogatynia podziękowanie.jpeg

Uchwała Bogatynia.jpeg