• EN
 • DE

Dobre wiadomości dla kierowców

To będzie bardzo dobry rok dla kierowców poruszających się po drogach naszej gminy. Świeżo oddana do użytku droga ekspresowa S-5 to tylko początek dobrych wiadomości. Zapraszamy na szybki przegląd inwestycji, które już w tym roku ułatwią życie wszystkim zmotoryzowanym, rowerzystom i pieszym.

Węzeł Trzebnica nowej drogi ekspresowej S-5 to wielkie ułatwienie dla kierowców i duży oddech dla miasta. Główny dojazd do niego stanowi obecnie ul. Obornicka, która - jak zapewnia burmistrz Marek Długozima - zostanie wyremontowana. Powstanie nowy chodnik, bezpieczne przejście dla pieszych i 70 miejsc parkingowych wzdłuż cmentarza komunalnego. – Jeszcze przed oddaniem do użytku S-5 zwróciłem uwagę na potrzebę remontu ul. Obornickiej tak, by była ona bardziej bezpieczna i wygodniejsza zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców. Zleciłem już wykonanie odpowiedniej dokumentacji projektowej i niebawem rozpocznie się remont drogi powiedział burmistrz i dodał: - To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców. Na początku roku przejęliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ul. Prusicką i Milicką, co pozwoli nam  rozpocząć planowaną budowę rond, które w znaczącym stopniu upłynnią ruch w centrum Trzebnicy. Wzdłuż ul. Milickiej zbudowana zostanie także ścieżka rowerowa prowadząca do Ksieginic. Podobne połączą nasze miasto z Sulisławicami i Będkowem. Łącznie ponad 10 km dróg rowerowych. Do tego 143 miejsca postojowe. Na realizację inwestycji pozyskaliśmy 7,5 miliona dofinansowania, które pochodzi z projektu "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica". Więcej szczegółów na ten temat podam już wkrótce.

Ciekawe informacje czekają również na mieszkańców sołectw Gminy Trzebnica. - W ubiegłym roku powstała bardzo ważna droga łącząca Szczytkowice z Brzykowem. W tym roku planujemy budowę kolejnych odcinków, które – tak, jak wspomniana droga - dadzą nowe możliwości i przyniosą wiele komunikacyjnych ułatwień. Odpowiadając na głosy mieszkańców zleciłem przygotowanie dokumentacji projektowej dróg prowadzących z Jaźwin do Koczurek oraz z Cerekwicy do Masłowa. Nie możemy również zapominać o planowanej budowie sieci dróg wewnętrznych w Księginicach. W partnerstwie z powiatem wykonamy również ostatni etap remontu strategicznej drogi z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego wraz z budową ścieżki rowerowej. Wybudowany w 2017 roku 3,5 kilometrowy odcinek tej samej drogi prowadzący do Szczytkowic zostanie, jak zapewniłem mieszkańców, oświetlony. Czeka nas także remont drogi Biedaszków – Jaźwiny – Ujeździec Wielkizakończył burmistrz Marek Długozima.

Ilość dróg, które powstaną lub zostaną wyremontowane w 2018 r., pozwala nam sądzić, że w przyszłym 2019 roku wielu z nas wyjedzie na drogi w jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunkach. 

Beznazwy-1.jpegWśród licznych inwestycji drogowych znajduje się również budowa drogi z Jaźwin do Koczurek oraz z Cerekwicy do Masłowa.

1-strona.jpegRondo łączące ul. Prusicką, Milicką i Daszyńskiego w znaczącym stopniu upłynni ruch w centrum Trzebnicy.

DSC_0584 (2).jpegUl. Obornicka już niebawem zyska na wyglądzie, funkcjonalności i bezpieczeństwie.

 • Ekspresowo do Wrocławia

  11.jpeg

  Stało się! S-5 została oficjalnie otwarta. Teraz czas dojazdu do Wrocławia skróci się do 10 min, a wszystko dzięki bliskiej lokalizacji drogi ekspresowej, która częściowo zastąpiła dawną obwodnicę naszego miasta. Od początku swojego urzędowania o taki jej przebieg, jak i o powstanie węzła Trzebnica, zabiegał burmistrz Marek Długozima.

 • Ekspresowo do Wrocławia - wideorelacja z otwarcia S5

  11.jpeg

  Nowy odcinek drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Trzebnicy otwarty. Trasę pokonamy szybko, komfortowo i co najważniejsze bezpiecznie. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia.