• EN
  • DE

Uroczyste podsumowanie

Trzy wielkie imprezy.  Dwie o randze międzynarodowej, jedna o zasięgu wojewódzkim. Takie były ostatnie dwa lata w Gminie Trzebnica, w której biegi na orientację zakorzeniły się tak mocno, jak to tylko możliwe. Wszystko za sprawą świetnej organizacji i znakomitych terenów do uprawiania tego wymagającego sportu.

I to właśnie za pierwszy z wymienionych atutów, burmistrz Marek Długozima otrzymał podziękowanie od prezesa Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej Wojciecha Dwojaka. Okazją do tego, było spotkanie podsumowujące organizację Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, których Trzebnica była współorganizatorem. Odbyło się ono w kręgielni Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA– ZDRÓJ.

To prawdziwa przyjemność pracować z takimi profesjonalistami, jak burmistrz Marek Długozima i zespół jego ludzi. Organizowaliśmy wspólnie trzy wielkie imprezy, i za każdym razem wszystko było perfekcyjnie przygotowane, co więcej, wzbudzając podziw i uznanie nie tylko polskich, ale i światowych władz orienteeringu. Puchar Świata, The World Games 2017 i Orientuj się w Aglomeracji odbiły się szerokim echem w środowisku biegaczy i przyniosły dużo dobrego tak samej dyscyplinie, jak i promocji waszego wspaniałego miasta. Dziękuję za wkład wniesiony w rozwój Biegu na Orientację w Trzebnicy i na Dolnym Śląskupowiedział prezes Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej Wojciech Dwojak wręczając burmistrzowi pamiątkowy medal i tablicę.

- Te imprezy były kolejnym testem, który zaliczyliśmy perfekcyjnie, ale trzeba także podkreślić, że zarówno Światowy, Polski  i Dolnośląski związek orientacji sportowej, to wielcy profesjonaliści i świetni partnerzy w organizowaniu tak dużych imprez. Łącząc nasze atuty stworzyliśmy niezapomniane imprezy sportowe. Dziękuję za dotychczasową współpracę i mam nadzieję na kolejne wspólne projekty powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: – Wierzę też, że stałe punkty orientacyjne, które umieściliśmy w Lesie Bukowym oraz ich mapa, która znajduje się przed wejściem do niego, sprawią, że wzrośnie zainteresowanie wśród młodych ludzi tą dyscypliną i w przyszłości to właśnie Trzebnica stanie się domem dla tej dyscypliny w Polsce.

11.jpeg

podziękowanie1.jpeg