UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Kolejne świetlice w drodze

Kuźniczysko i Ligota już wkrótce zyskają nowoczesne świetlice. W piątek 1 grudnia odbyło się otwarcie ofert na obie inwestycje, w którym uczestniczył burmistrz Marek Długozima. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie ok. 218m², natomiast główne sale to ok. 125 m². Łączny koszt budowy obydwu budynków to w przybliżeniu 1,6 miliona złotych.

- Te inwestycje, to kolejne cegiełki w budowaniu w pełni nowoczesnej infrastruktury w sołectwach Gminy Trzebnica. Obecnie trwają również prace przy budowie świetlicy w Księginicach, do której budynki w Ligocie i Kuźniczysku będą podobne. Znajdzie się więc w nich miejsce na kuchnie, sanitariaty i przede wszystkim przestronną salę, gdzie będzie można organizować różnego rodzaju imprezy, ale i inicjatywy, które pomogą tak w rozwoju sołectw jak i promocji całej gminy. Zadbają o to sołtysi, Marcin Pietrasik i Tadeusz Jakubowski – powiedział burmistrz i dodał: - Warto zauważyć, że w Kuźniczysku trwa również remont i rozbudowa Szkoły Podstawowej, a nie tak dawno otwieraliśmy tam nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Podobny obiekt służy również mieszkańcom Ligoty.

Planowane ukończenie obu inwestycji ma nastąpić w sierpniu 2018 roku. Zgodnie z zapewnieniem burmistrza, kolejne świetlice powstać mają w Skarszynie, Świątnikach, Koczurkach, Brzeziu, Masłowcu, Będkowie i Nowym Dworze.    

IMG_0315.jpegKomisja przetargowa. Od lewej: Paweł Jędrzejewski z wydziału TI, burmistrz Marek Długozima, naczelnik wydziału TI Zbigniew Zarzeczny, Monika Białas, Stanisław Koszałko oraz Jerzy Chomkowicz z wydziału TI.

IMG_0312.jpegOferenci.

ŚWIETLICA.jpeg

zestawienie ofert.jpeg