• EN
  • DE

Nowa przychodnia w Ujeźdźcu Wielkim otwarta

Nowoczesna przychodnia zdrowia w Ujeźdźcu Wielkim przyjmuje już pierwszych pacjentów. Oficjalne otwarcie miało miejsce 10 listopada, a wstęgę przecięli wspólnie burmistrz Marek Długozima oraz dr. Alicja Zimoch, która wraz z mężem Robertem Zimochem założyła NZOZ „ ATENA”.

W otwarciu udział wzięli m.in. burmistrz Marek Długozima, starosta Waldemar Wysocki, radny Rady Powiatu Trzebnickiego i dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński, radni Rady Miejskiej w Trzebnicy oraz liczni sołtysi i zaproszeni goście.

- Miło jest nam powitać wszystkich w nowych progach przychodni. Została ona stworzona z myślą o pacjentach, których mamy 2700. Zależało nam na tym, by wszyscy oni mogli w nowych i komfortowych warunkach zadbać o swoje zdrowie – mówił lek. Robert Zimoch, witając gości i dodał: –  W dniu 01.08.2008 r. powstał w Ujeźdźcu Wielkim 26 NZOZ „ ATENA”, którego zostałem założycielem. Jest on kontynuacją Praktyki Lekarza Rodzinnego prowadzonej od niemal 30 lat przez panią doktor Stanisławę Dejczer-Kaczmarzyk. Dziś wspólnie z moją żoną Alicją możemy jej podziękować, za zaufanie którym nas wtedy obdarzyła, dając szanse pracy w tak wspaniałym miejscu i możliwość spotkania na swej drodze takich pacjentów jak Państwo. I to właśnie m.in. dla was postanowiliśmy stworzyć tą nowoczesną przestrzeń.  Poprzednia siedziba przychodni z powodu złego stanu technicznego i niedostatecznych warunków sanitarnych, nie spełniała już swojej funkcji. Dlatego cieszę się, że dziś oddajemy do użytku tą nową przestrzeń przyjazną pacjentom.  Dziękuję wszystkim zaangażowanym w jej powstanie na czele z moją żoną, bez której wizji i siły spokoju, nie mogłaby ona powstać.

- Pamiętam jak Pani doktor Stanisława Dejczer-Kaczmarzyk przyszła do mnie mówiąc, że ma wspaniałą dwójkę lekarzy, którzy mogą po jej odejściu na emeryturę dalej poprowadzić przychodnię w Ujeźdźcu. Spytała co o tym sądzę. Odparłem, że to dobry pomysł. Państwo Robert i Alicja Zimoch są świetnymi lekarzami, ale przede wszystkim dobrymi i serdecznymi ludźmi. Dbają oni o zdrowie sporej grupy mieszkańców Gminy Trzebnica, za co im dziękuję. Zawsze mogli liczyć na moją pomoc i mam nadzieję, że nasza współpraca w dalszym ciągu będzie się układała tak dobrze jak do tej pory. Gratuluję tego budynku, pomysłu oraz determinacji w jego realizacji. A Pani Alicji, dekoratorskiego talentu, bo patrząc na te nowe przestrzenie, trzeba jednoznacznie stwierdzić, że są one naprawdę imponujące. Skorzystają na nich pacjenci oraz uczniowie Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim – powiedział burmistrz tuż po przecięciu wstęgi. Wręczając kwiaty oraz drobny upominek dodał: – Wspólnie ze starostą Waldemarem Wysockim, w ramach programu zrównoważonego rozwoju Powiatu Trzebnickiego, postaramy się o realizację chodnika, którym pacjenci bezpiecznie dotrą do nowej przychodni – zakończył.

Po poświeceniu obiektu przez proboszcza parafii w Koczurkach ks. Krzysztofa Dornę SDS, nastąpiło oficjalne zwiedzanie budynku, podczas którego mieszkańcy nie kryli swojego zadowolenia. – Piękny obiekt, który tylko wzmocni doskonałą jakość usług i świetne podejście lekarzy do pacjentów. Bardzo cenię zarówno Panią jak i Pana doktora. Świetni lekarze, ale też wspaniali ludzie – powiedziała sołtys Komorówka Lidia Warian, a radny Rady Powiatu Trzebnickiego i dyrektor szkoły w Ujeźdźcu Wielkim Mariusz Szkaradziński dodał: – Na tej pięknej inwestycji skorzystają również nasze dzieci, które teraz będą miały zapewnioną opiekę nie tylko najlepszych specjalistów, ale także w najlepszych możliwych warunkach.

Nowa przychodnia to nowoczesny obiekt,  spełniający wszystkie normy. Mieszczą się w nim trzy gabinety lekarskie oraz rejestracja. Zaprojektowano go tak, aby ułatwić życie pacjentów. Stąd oddzielne wejścia dla dzieci zdrowych i chorych. Rozwiązanie, które sprawdza się już m.in. w Gminnym Centrum Medycznym TRZEBNICA-ZDRÓJ, pomoże w przeprowadzeniu bilansu czy szczepień dzieci zdrowych, bez narażania ich na kontakt z chorymi pacjentami. Dodatkowo przychodnia zostanie wyposażona w gabinet stomatologiczny, który m.in. będzie mógł prowadzić kontrolę dentystyczną u dzieci z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim. Personel przychodni stanowi trzyosobowy zespół lekarski w składzie: lek. Robert Zimoch posiadający specjalizację z chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii, lek. Alicja Zimoch posiadająca specjalizację II stopnia w pediatrii oraz lek. Joanna Pajdzik, a także pielęgniarki Ewa Pasela i Barbara Wiraszka.