• EN
  • DE

Inwestycja w Nowy Dwór

Nowa inwestycja ucieszy już niebawem mieszkańców Nowego Dworu. Zyskają oni wiatę drewnianą. Posłuży ona za miejsce spotkań i integracji. Prace przeprowadzi PUH TRIBUD Tomasza Bogacza.

Nowa wiata będzie miała 140m2. Posadzka wykonana zostanie z kostki betonowej, a dach z blachodachówek.

- Ta wiata, to pierwsza z inwestycji, które obiecałem zrealizować  w Nowym Dworze. W następnej kolejności powstanie tam nowoczesna świetlica, o którą zabiega sołtys i jednocześnie radny Rady Miejskiej  Marek Paszkot – powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Już niebawem ogłosimy również przetargi na świetlice w Ligocie i Kuźniczysku, gdzie remontowana i rozbudowywana będzie również Szkoła Podstawowa. Stale staram się dbać o równy rozwój całej naszej gminy, stąd inwestycje w miasto, ale również w każde z 41 sołectw.

W podpisaniu umowy uczestniczył również sołtys Marek Paszkot: - W imieniu mieszkańców dziękuję burmistrzowi za tą inwestycję i obietnicę dalszego rozwoju. Jako miejscowość położona tak blisko Trzebnicy ważnym jest dla nas, by mieć miejsce integracji mieszkańców, byśmy mogli korzystać ze wszystkich wspaniałych miejsc jakie oferuje nam nasze miasto, ale żebyśmy również nie zapominali o naszym sołectwie. Stąd potrzeba tej wiaty czy nowoczesnej świetlicy, gdzie nasze więzi będą mogły się umacniać – zakończył sołtys, który przypomniał również, że w Nowym Dworze powstał już nowoczesny plac zabaw, a miejscowość została częściowo skanalizowana.

Gmina Trzebnica konsekwentnie realizuje projekt rozwoju wsi, dzięki czemu w 41 sołectwach powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk i dróg.

IMG_7597.jpegPodpisanie umowy. Od lewej Radny Rady Miejskiej Sołtys Nowego Dworu Marek Paszkot, Burmistrz Marek Długozima, wykonawca Tomasz Bogacz oraz Monika Białas z Wydziału TI.