• EN
 • DE

Światowe Igrzyska już niedługo

TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy w Trzebnicy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowej sportowej imprezy roku The World Games 2017 i poznać dyscyplinę, która na całym świecie zdobywa coraz więcej miłośników.

Impreza roku

Głównym gospodarzem wydarzenia jest Wrocław, do którego dołączyły trzy miasta partnerskie, w tym Trzebnica. – Jako miasto partnerskie The World Games Wrocław 2017 będziemy mieli wyjątkową okazję zarówno do promocji Trzebnicy, jak i do popularyzowania zdrowego oraz aktywnego stylu życia wśród jej mieszkańców. Jestem bardzo szczęśliwy, że Trzebnica jest obecna i dołoży swoją cegiełkę do największego wydarzenia sportowego 2017 rokupodkreśla burmistrz Marek Długozima.

The World Games Wrocław 2017 to ponad 3,5 tys. sportowców ze 100 krajów z całego świata i 31 widowiskowych dyscyplin rozgrywanych na 24 arenach. Impreza potrwa od 20 do 30 lipca i rozpocznie się ceremonią otwarcia na wrocławskim Stadionie Miejskim. Przez dwa tygodnie Dolny Śląsk i jego stolica staną się sportowym centrum świata, w którym plejada najlepszych zawodników zaprezentuje efektowne, a często także egzotyczne konkurencje. Wśród nich znajdą się m.in. unihokej, squash, sumo, ultimate frisbee, biegi na orientację, bule, sporty lotnicze, wrotkarskie, taneczne czy wspinaczkowe, a także futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.

Trzebnica jest doskonale przygotowana do igrzysk zarówno pod względem organizacji, logistyki i zaplecza sportowego mówi burmistrz i dodaje: – W ubiegłym roku perfekcyjnie zaliczyliśmy wymagający sprawdzian, jakim była organizacja Pucharu Świata właśnie w biegu na orientację. O tym, że jesteśmy przygotowani do tak wielkiej imprezy sportowej potwierdzili sami biegacze oraz współorganizatorzy i obserwatorzy na czele z członkiem zarządu Światowej Federacji Orienteringu Mikko Salonenem.

Sport dla każdego

Mapa, kompas, i doskonała kondycja to elementy wyróżniające zawodników startujących w biegach na orientację. Ich zadaniem jest nie tylko dotarcie do mety, ale także odnalezienie i zaliczenie po drodze wszystkich punktów kontrolnych. W Trzebnicy rozegrana zostanie rywalizacja na średnim dystansie ok. 6 km.

Strefa kibica

Nieodłącznymi elementami każdych zawodów są kibice i ich gorący doping. W Trzebnicy podczas biegu na orientację powstanie specjalna Strefa Kibica z telebimem i trybunami, która zlokalizowana będzie na parkingu przed Gminnym Parkiem Wodnym Trzebnica-ZDRÓJ. Dzięki temu, że biegacze zostaną wyposażeni w nadajniki GPS, a wydarzenie będzie realizowane przez kilka kamer, kibice będą mieli możliwość śledzenia zawodów „na żywo”. Wejście do strefy jest biletowane.

Wędrówka flagi igrzysk

Flaga The World Games od lutego do czerwca odwiedzała wszystkie szkoły z terenu Gminy Trzebnica, by promować igrzyska, dyscypliny sportowe, a także zapraszać do kibicowania podczas zawodów w naszym mieście. Ideę zapoczątkowano podczas tegorocznego V Crossu Trzebnickiego, kiedy to burmistrz Marek Długozima otrzymał z rąk prezesa  Komitetu Organizacyjnego  TWG 2017 Marcina Przychodnego symbol igrzysk, a następnie przekazał go uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy. Flaga kolejno gościła: w Gimnazjum nr 1, Przedszkolu i Szkole Integracyjnej w Trzebnicy, w Szkołach Podstawowych w Kuźniczysku, Boleścinie, Masłowie, w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy oraz Zespole Szkół w Ujeźdźcu Wielkim. 22 czerwca flaga zakończyła swoją „wędrówkę” po placówkach oświatowych i została uroczyście przekazana na ręce burmistrza Marka Długozimy przez uczniów z Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim i dyrektora Mariusza Szkaradzińskiego. Flaga obecnie znajduje się w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, gdzie pozostanie do rozpoczęcia zawodów.

Na potwierdzenie tego, że flaga The World Games 2017 gościła w danej szkole dyrektorzy, podczas gali Szkolnych Orłów, otrzymali specjalne tabliczki, które osobiście wręczył im burmistrz. Natomiast uczniowie wpisani w poczet Szkolnych Orłów otrzymali od burmistrza bilety na zawody do Strefy Kibica w Trzebnicy.

Bilety już w sprzedaży

Dla kibiców The World Games Wrocław 2017 będzie wyjątkową okazją, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta i przy okazji zaczerpnąć sportowych inspiracji. Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić przez serwis eBilet na stronie www.ebilet.pl. Wstęp na trybuny podczas trzebnickich biegów na orientację będzie kosztował 15 zł w przypadku biletu normalnego i 7,50 zł przy bilecie ulgowym. Z kolei za bilety rodzinne 2+3, 2+4 i 2+5 zapłacimy odpowiednio 45, 52 i 50 zł. Bilety będą również dostępne w kasach basenu w dniu zawodów.

Więcej informacji na temat igrzysk można znaleźć na stronie www.theworldgames2017.com.

Zostań wolontariuszem!

Stwórz największe sportowe wydarzenie roku i dołącz do zespołu wolontariuszy The World Games 2017 w Trzebnicy! Jeżeli chcesz: zobaczyć organizację Igrzysk od kuchni, poznać najlepszych zawodników na świecie i zdobyć bezcenne doświadczenie oraz nowe znajomości. Zgłoszenia przyjmowane się w Hali Sportowej przy ul. Kościelnej 9 w Trzebnicy, mailowo:  sport@gckis.trzebnica.pl bądź  telefonicznie  71/3121171. W Trzebnicy odbędą się konkurencje biegu na orientacje w dniu 26.07.2017r. Wszyscy wolontariusze otrzymają wyżywienie, ubezpieczenie i stroje. Zachęcamy do udziału!

 

 

 

 • Trenowali na Wzgórzach Trzebnickich

  IMG_4947.jpeg

  Trwa oficjalny trening zawodników, którzy wkrótce wystartują w biegach na orientację w ramach The World Games Wrocław 2017. O godz. 10.00 reprezentanci 26 krajów z całego świata  przyjechali do Trzebnicy, gdzie w okolicach Świątnik i Lasu Bukowego – głównej areny rozgrywek w biegu na orientację na dystansie średnim – sprawdzają ukształtowanie terenu i szlifują ostateczną formę.

 • Stream online z The World Games 2017 w Trzebnicy

  TWG_1920x1080 TRZEBNICA.jpeg

  The World Games 2017 to największe sportowe wydarzenie roku. 26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy w Trzebnicy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu miasta mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowego wydarzenia i poznać dyscyplinę, która zdobywa coraz więcej miłośników. Stream online z walki o medale w Trzebnicy będzie dostępny na na stronie: www.LIVEOrienteering.com.

 • Trzebnica partnerem The World Games 2017

  2.jpeg

  26 lipca Las Bukowy oraz Park Zdrojowy staną się arenami zmagań najlepszych na świecie zawodników w biegu na orientację. W samym sercu Trzebnicy mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać sportowców, ale także stać się częścią światowej sportowej imprezy roku i poznać dyscyplinę, która na całym świecie zdobywa coraz więcej miłośników.

 • Otwarcie Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu - bilety

  Sceny na Ceremonię Otwarcia The World Games 2017.jpeg

  Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko poszczególne sporty, ale także spektakularna ceremonia otwarcia TWG 2017, która rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00. Wkrótce skończą się, lub skończyły się już bilety na część dyscyplin zbliżających się Igrzysk. Dostępna jest natomiast dodatkowa pula biletów na Ceremonię Otwarcia. Wejściówki na płytę stadionu pozwolą widzom być bliżej występujących artystów.

 • Puchar Świata w Trzebnicy

  Pamiątkowe zdjęcie zwycięskich drużyn.

  Zmagania sztafet sprinterskich w Trzebnicy, które odbyły się 2 maja, zakończyły trzydniowy Puchar Świata w biegach na orientację.  Dopisali zawodnicy, kibice, którzy dopingowali biegaczy, organizatorzy, a nawet pogoda.  Gmina Trzebnica po raz kolejny stanęła na wysokości zadania pokazując, że duże wydarzenia – także na światowym poziomie –  choć są bardzo wymagające, mogą zostać zorganizowane perfekcyjnie. A to dopiero rozgrzewka przez przyszłorocznymi igrzyskami  World Games 2017.

 • V Cross Trzebnicki - Oficjalne przekazania flagi The World Games 2017

  115.jpeg

  Ponad pięciuset miłośników biegania stanęło na linii startu V Crossu Trzebnickiego i zmierzyło się z wymagającą, dziesięciokilometrową trasą zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. W tym roku wydarzeniu towarzyszył szczególny moment – prezentacja i przekazanie flagi Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, których oficjalnym partnerem jest właśnie Trzebnica.