• EN
  • DE

Przebudowa ul. Solnej

Trwają prace związane z modernizacją ul. Solnej. Obecnie na terenie budowy pracuje ciężki sprzęt. Zerwano starą nawierzchnię, usunięto charakterystyczne murki, trwają roboty ziemne. Wszystko po to, by już niebawem cieszył nas widok nowej przestrzeni spacerowej deptaka oraz miejsce relaksu z fontanną.

Prace wykonuje firma Polskie Surowce Skalne z Katowic, a całość inwestycji ma być oddana do użytku do końca czerwca bieżącego roku.

Ciągły, dynamiczny i zrównoważony rozwój Trzebnicy, który obecnie obserwujemy, to nie tylko nowoczesne inwestycje w edukację, zdrowie, sport czy rozrywkę. To także troska o bezpieczną, przyjazną mieszkańcom przestrzeń do spacerów i relaksumówi burmistrz Marek Długozima, który wizytował teren inwestycji i dodaje:Mając na uwadze atrakcyjność naszej gminy, która wciąż przyciąga nowych mieszkańców, w tym młode małżeństwa, dbam o to, by wszyscy mogli znaleźć dla siebie swoje miejsce na mapie Trzebnicy. Stąd moja decyzja o rozbudowie deptaka o ul. Solną, modernizacji Parku Miejskiego przy Sądzie Rejonowym, czy rewitalizacji ścieżki prowadzącej od ul. 1 Maja do ul. Oleśnickiej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wcześniej zrewitalizowany został teren Stawów i Lasu Bukowego, Parku Solidarności czy skwerku przed Gminną Szkołą Muzyczną, w którym od ubiegłego roku można relaksować się przy dźwiękach muzyki. Co ważne, już niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja – rewitalizacja Winnej „Kociej” Góry, która po ukończeniu stanie się z miejsca jednym z ulubionych miejsc odpoczynku trzebniczan.

Zmiany, które nastąpiły w naszej gminie doceniają również mieszkańcy. – Na co dzień mieszkam w Szczytkowicach, ale bardzo lubię spacery deptakiem z wnukami. Cieszę się, że ta nasza ulubiona przestrzeń poszerzy się o kolejną ulicę i dodatkowo zyskamy fontannę, która ma wychodzić prosto z ziemi. Już teraz cieszę się na tę atrakcję dla moich wnuczątmówi jeden z napotkanych mieszkańców. – Chciałbym również zauważyć, że rozwój dotyczy także sołectw. Mówię to na przykładzie Szczytkowic, gdzie mieszkam. Powstało tam nowe boisko wraz z placem zabaw, nowe oświetlenie, wyremontowano świetlicę wraz z kaplicą. W 2014 roku odbyły się u nas wspaniałe dożynki gminne z mnóstwem atrakcji, a teraz dzięki kolejnym staraniom pana burmistrza Marka Długozimy, wyremontowana i oświetlona zostanie droga prowadząca do Szczytkowic z Trzebnicy. Co więcej wzdłuż niej wybudowany zostanie chodnik. Naprawdę dobrze mieć za gospodarza człowieka, który dba na równi o wszystkich zakończył.

Po zakończeniu trwającego remontu ul. Solna stanie się integralną częścią deptaka. Dodatkową atrakcją będzie fontanna z ziemi, a na całej długości nowego deptaka zamontowane zostaną ławeczki oraz inne elementy małej architektury.