• EN
  • DE

Rewitalizacja nasypu kolejki wąskotorowej

Ciąg pieszo-jezdny prowadzący od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej, po dawnym nasypie kolei wąskotorowej, zostanie zrewitalizowany. W czwartek 6 kwietnia burmistrz Marek Długozima podpisał stosowną umowę z Tomaszem Molusem z trzebnickiej firmy - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE.

- Remont tej ścieżki jest naturalnym uzupełnieniem rewitalizacji Parku Solidarności, który niedawno przeprowadziłem. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy zyskają kolejne miejsce spacerów oraz w komfortowych warunkach dostaną się do parku czy Orlika, a w niedalekiej przyszłości także do powstającego żłobka wraz z przedszkolem. Projekt przebudowy został pomyślany w taki sposób, by ułatwić poruszanie się osobom starszym i matkom z wózkami, a także rowerzystom. Stąd dodatkowe schody czy zjazdy i podjazdypowiedział burmistrz Marek Długozima i dodał: - Stale zmieniamy miejską przestrzeń w taki sposób, by była coraz bardziej przyjazna mieszkańcom. Stąd wspomniana rewitalizacja Parku Solidarności czy tej ścieżki, ale także planowana przebudowa Parku Miejskiego koło budynku sądu rejonowego. Nie możemy również zapominać o deptaku na ul. Daszyńskiego, planowanej strefie relaksu przy ul. Solnej, terenach stawów trzebnickich i lasu bukowego oraz parku przed Gminną Szkołą Muzyczną, gdzie w pięknym otoczeniu można zrelaksować się przy dźwiękach muzyki zakończył burmistrz.

Również mieszkańcy są zadowoleni z planowanej modernizacji – często skracam sobie tędy drogę do SP 2, by odebrać wnuka ze szkoły. Cieszę się, że powstaną nowe schody. Dla osób  starszych, takich jak ja, to wydeptane zejście nie jest najbezpieczniejsze. Sama ścieżka też mogłaby wyglądać lepiej, dlatego gratuluję decyzji o remoncie, bo takie małe rzeczy, detale, składają się na obraz całego miasta, które stale piękniejemówi jedna z mieszkanek.

Remont, który rozpocznie się niebawem, ma się zakończyć do końca czerwca bieżącego roku.

IMG_1377.jpegBurmistrz Marek Długozima podpisał umowę z Tomaszem Molusem z trzebnickiej firmy - BUDMEL KORTY, BOISKA SPORTOWE.

ciąg pieszo-jezdny i pieszy oleśnicka-1-go maja www.jpegCiąg pieszo-jezdny prowadzący od ul. 1-go Maja do ul. Oleśnickiej.

SAM_0093.jpegBurmistrz Marek Długozima wraz z Sekretarzem Danielem Buczakiem oraz napotkanym rowerzystą na ścieżce, która już niebawem będzie remontowana.