UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Będziemy budować nową przychodnię zdrowia

Na codwutygodniowym spotkaniu burmistrza Marka Długozimy oraz dyrektora Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego – Anny Imielskiej, poza omówieniem bieżących spraw funkcjonowania placówki, poruszono również temat nowego ośrodka zdrowia w Trzebnicy.

Burmistrz Marek Długozima: "Od dłuższego czasu rozważne były dwa warianty dotyczące przyszłości trzebnickiej przychodni – remont obecnej placówki lub budowa nowej. Po rozważeniu wszystkich analiz zawierających plusy i minusy obydwu rozwiązań oraz konsultacji z panią dyrektor, postanowiłem ostatecznie, że w Trzebnicy powstanie zupełnie nowa przychodnia zdrowia - na miarę XXI wieku, wyposażona w profesjonalny i najnowocześniejszy sprzęt oraz gwarantująca swobodny dostęp do lekarzy-specjalistów."

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej, a po jego rozstrzygnięciu - przetarg na wykonawcę inwestycji. Nowa placówka zdrowia zlokalizowana będzie przy ulicy Kolejowej, czyli w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz docelowego miejsca na dworzec autobusowy. Sprawne dotarcie do ośrodka zdrowia będzie możliwe dzięki linii komunikacji miejskiej, kursującej przez ulicę Kolejową.

"Decyzja o budowie nowej przychodni nie oznacza, że problem obecnej opieki zdrowotnej przesuwamy na dalszy czas. Wręcz przeciwnie – już teraz docierają do mnie od mieszkańców liczne głosy o poprawie jakości usług świadczonych przez placówkę, szczególnie jeśli chodzi o rejestrację i dostęp do specjalistów. W najbliższym czasie planowany jest również zakup nowego sprzętu RTG i USG, który również podniesie jakość świadczonych usług" – dodaje burmistrz.

IMG_1214.jpeg
Znacznej poprawie uległa możliwość telefonicznej rejestracji w przychodni. W lutym zmieni się również wygląd rejestracji wewnątrz budynku.