UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Burmistrz i gmina nominowani w konkursie Innowator

W Polsce jest powołanych ok. 2500 gminnych jednostek samorządowych. Do V jubileuszowej edycji konkursu Innowator zgłaszano kandydatury z terenu całego kraju. W kategorii Człowiek Roku Polskiego Samorządu burmistrz Marek Długozima znalazł się w ścisłej czołówce 6 nominowanych osobowości. Natomiast w kategorii Najlepiej Zarządzająca Gmina Trzebnica doszła do finału razem z Tarnowem Podgórnym, Brzegiem Dolnym i gminą Białobrzeg.

W konkursie nagrodzone zostały najlepsze jednostki, projekty i spółki samorządowe. Przyznano także nagrodę główną dla Człowieka Roku Polskiego Samorządu 2011. Głównym założeniem konkursu Innowator jest wspieranie laureatów w działaniach promocyjnych. Człowiek Roku Polskiego Samorządu wybierany jest drogą głosowania przez całe środowisko samorządowe. Głos mogą oddawać samorządowcy zarządzający jednostką. W pozostałych kategoriach głosowali członkowie Akademii Samorządu, która składa się z laureatów dotychczasowych edycji. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie 2 grudnia.

Gospodarzem konkursu jest Centrum im. Adama Smitha, a organizatorem Central European Quality Institute.

- Chciałbym serdecznie pogratulować zwycięzcom. Jednak przyznam, że już same nominacje w tym konkursie to wyjątkowe wyróżnienie. Są one odzwierciedleniem opinii całego środowiska samorządowego w Polsce - jego głosem. Cieszy zatem zarówno nominacja w kategorii Człowiek Roku Polskiego Samorządu, jak i w kategorii Najlepiej Zarządzająca Gmina. To dowód na to, że inne jednostki samorządowe, które oceniały i wybierały laureatów, dostrzegły dynamikę zmian w gminie Trzebnica i efekt czasem trudnych, ale jednak trafnych decyzji – mówi burmistrz Marek Długozima.

W V jubileuszowej edycji konkursu Innowator w kategorii Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2011 nominowani byli: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, starosta szczecinecki Krzysztof Lis, prezydent miasta Świdnicy Wojciech Murdzek, starosta limanowski Jan Puchała, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

GRAND INNOWATOR Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2011 otrzymał Rafał Dutkiewicz - prezydent Miasta Wrocławia.

W kategorii Najlepiej Zarządzana Gmina 2011 nominowani: Gmina Tarnowo Podgórne, Gmina Trzebnica, Gmina Brzeg Dolny, Gmina Białobrzegi. Zwycięzcą została Gmina Tarnowo Podgórne - Wójt Tadeusz Czajka.

DSC07002a.jpeg Nominowani w kategorii Najlepiej Zarządzana Gmina 2011

DSC07003a.jpeg Nominowani w kategorii Człowiek Roku Polskiego Samorządu 2011

DSC06996a.jpeg Burmistrz Marek Długozima wśrod innych nominowanych

DSC06998b.jpeg W konkursie nagrodzone zostały najlepsze jednostki, projekty i spółki samorządowe

O naszym sukcesie napisała również Gazeta Wyborcza z dnia 08.12.2011. Zapraszamy do lektury artykułu:

z monitoringu 1.jpeg