UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Niezwykła wystawa

W piątek 05 lutego w gminnej hali sportowej przy ul. Kościelnej 9 odbyła się wystawa modeli samolotów pochodzących ze zbiorów trzebniczanina- Stefana Widurskiego. Podczas spotkania z pasjonatem i właścicielem niezwykłej kolekcji zaprezentowane zostały filmy i zdjęcia związane z lotnictwem, ukazujące możliwości wystawionych modeli.

Wśród modeli zaprezentowanych podczas wystawy znaleźć można było m.in. samoloty akrobacyjne i treningowe z silnikiem spalinowym 10-12 cm³, helikopter z silnikiem spalinowym 8,5 cm³, motoszybowiec Pionier z silnikiem elektrycznym z zamontowaną kamerą.

Właściciel ekspozycji chętnie odpowiadał na liczne pytania dotyczące możliwości zaprezentowanych modeli, często dodając kilka ciekawostek od siebie.

Była to niebywała okazja, nie tylko dla fanów lotnictwa, by zobaczyć tak niepowtarzalny zbiór samolotów.

Głównym zadaniem imprezy była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zainteresowań modelarskich a także wyzwalanie pasji tworzenia tym bardziej, że w nowoczesnych przestrzeniach Gminnego Centrum Kultury, zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami burmistrza Marka Długozimy, powstała sekcja modelarska prowadzona przez Stefana Widurskiego.

- Są to zajęcia podczas których wspólnie konstruujemy własne modele maszyn latających. Nasze spotkania to nie tylko klejenie szybowców gotowych już zestawów, to także projektowanie i tworzenie np. karmników dla ptaków a już niebawem również latawców- mówi prowadzący zajęcia Stefan Widurski i dodaje- Modelarstwo to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim zajęcia rozwijające zdolności manualne i poszerzające wiedzę techniczną. Tu każdy może zostać konstruktorem.

Warto dodać, że zajęcia sekcji modelarskiej odbywają się w Gminnym Centrum Kultury w piątki od 17.00- 19.00.

image93.jpegWłaściciel ekspozycji Stefan Widurski chętnie odpowiadał na liczne pytania dotyczące możliwości zaprezentowanych modeli.
image99.jpeg 
image98.jpegGłównym zadaniem imprezy była m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży zainteresowań modelarskich.