UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Przedszkola Integracyjnego!

20 października w nowej siedzibie Przedszkola Integracyjnego i Językowej Integracyjnej Szkoły Podstawowej przy ul. Wrocławskiej miały miejsce dwa ważne wydarzenia. Pierwszym z nich było uroczyste otwarcie placówki, drugim pasowanie na ucznia. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Markiem Długozimą i starostą Waldemarem Wysockim na czele, duchowni, dyrektorzy trzebnickich szkół oraz rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola.

Obchody tego podwójnego święta rozpoczęły się uroczystym apelem, podczas którego dyrektor placówki Agnieszka Mandryga przywitała zebranych gości, rodziców, nauczycieli i przede wszystkim dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na otwarcie nowego przedszkola. Przecięcia wstęgi dokonała wraz z wychowankami pani dyrektor, po czym oficjalnie dzieci zostały pasowane na uczniów.

Pani dyrektor podziękowała również burmistrzowi Markowi Długozimie za dofinansowanie przestronnego placu zabaw, który znajduje się tuż przy budynku. – Dla dzieci to ogromnie ważne miejsce. To właśnie tu mogą bawić się, uczyć i nawiązywać przyjaźnie, a jednocześnie przebywać na świeżym powietrzu- podsumowała dyrektor placówki.

- Jako gospodarz miasta staram się wspierać funkcjonowanie placówek integracyjnych, to one bowiem jednoczą społeczeństwo i wpisują się w bieg naszej Gminy – powiedział burmistrz. Pogratulował również Pani dyrektor znakomitej organizacji podczas przygotowywania siedziby placówek.

W części artystycznej wychowankowie przedszkola wzięli udział w konkursach, a kibicowali im rodzice, zaproszeni goście i nauczyciele. Dzieci z grupy Gumisie i Kaczorki wykonały również energiczny taniec i zaśpiewały piosenkę.

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy uczestnicy mogli zwiedzić budynek Przedszkola Integracyjnego.