UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Gminne Centrum Medyczne TRZEBNICA-ZDRÓJ - postęp prac

Trwa intensywny remont Gminnego Centrum Medycznego TRZEBNICA-ZDRÓJ. Stary budynek przychodni przeszedł termomodernizację, zadbano również o elewację. Obecnie trwa montaż energooszczędnych solarów na dachu nowej części budynku. Przychodnia powoli nabiera ostatecznych kształtów, a już w przyszłym roku w swych komfortowych wnętrzach przyjmie pierwszych pacjentów.

W rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci. Rozbudowa obiektu pozwoli na zatrudnienie specjalistów, takich jak np. kardiolog, diabetolog czy neurolog. Co ważne dla zwiększonego komfortu mieszkańców korzystających z usług przychodni, na jej terenie znajdzie się również apteka, tak by w jednym miejscu można było skorzystać z pomocy lekarskiej oraz wykupić potrzebne medykamenty. Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przewiduje również dodatkowe miejsca parkingowe

2.jpegNarada techniczna. Burmistrz Marek Długozima wraz ze Stanisławem Koszałko z Wydziału TI omawiają kolejne etapy remontu.

4.jpegW rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni zdrowia oprócz apteki, znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci.

1.jpegBurmistrz Marek Długozima, Elżbieta Rezler oraz Jadwiga Żmuda-Adamska z Gminnej Przychodni Zdrowia, Stanisław Koszałko z Wydziału TI, a także Wojciech Wawrzyniak projektant obiektu, podczas sierpniowej narady roboczej, która związana była ze znalezieniem najdogodniejszej lokalizacji dla mającej powstać apteki.

10.jpegSolary pozwolą zaoszczędzić energię potrzebną do funkcjonowania budynku.

6.jpegMontaż energooszczędnych solarów.

7.jpegW budynku trwają prace wykończeniowe, tynkowanie ścian, malowanie czy montaż parapetów.

11.jpegKlatka schodowa głównego wejścia do budynku.

8.jpegZ dachu nowego Gminnego Centrum Medycznego TCM ZDRÓJ roztacza się widok na piękną panoramę miasta.

5.jpegW rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni zdrowia oprócz apteki, znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci.

9.jpegPo konsultacjach z mieszkańcami burmistrz Marek Dlugozima zdecydował o włączeniu apteki do oferty nowo powstającej Przychodni.