• EN
 • DE

Aktualności promowane

 • Wyjątkowe wyróżnienie

  11.jpeg

  Medale św. Jadwigi ustanowione w Roku Jadwiżański nawiązującym do 750. rocznicy kanonizacji  św. Jadwigi Śląskiej to najwyższe odznaczenie w archidiecezji wrocławskiej. Po raz pierwszy został wręczone 14 października br. roku na zakończenie Mszy św. dla ok. 12 tys. uczestników wrocławskiej pielgrzymki.  Wśród uhonorowanych znalazł się burmistrz Marek Długozima.

 • Trzebnicka „Jedynka” na nowo

  12.jpeg

  Wstęga przecięta, kurtyna spadła – nowego otwarcia szkoły znanej z bogatej tradycji, nierozerwalnie związanej z Trzebnicą, dokonali burmistrz Marek Długozima i dyrektor Elżbieta Nowak. Towarzyszyli im ci, których radosne oczekiwanie na nowoczesną, bezpieczną i kolorową jedynkę dobiegło końca. Dzieci, bo o nich mowa, zyskały przyjazną przestrzeń rozrywki i edukacji.

 • Wieczór tylko dla kobiet

  11.jpeg

  Ponad 200 kobiet, które znalazły chęci i wygospodarowały czas, pojawiło się 12 października w Gminnym Centrum Kultury, by zainaugurować cykl spotkań im dedykowanych pod nazwą „Babski Wieczór”.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 17(124)/2017.

 • Pomoc dla potrzebujących

  IMG_2757.jpeg

  Gmina Trzebnica przystąpiła do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, który służy wsparciu osób i rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach Podprogramu 2017 realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy pomoc żywnościową przez najbliższe 8 miesięcy otrzymają najubożsi mieszkańcy gminy.

 • Tężnie na zdrowie

  IMG_2533.jpeg

  Tężnie solankowe, które od niedawna działają między trzebnickimi stawami cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdego dnia z leczniczego działania solankowych kuracji licznie korzystają mieszkańcy Trzebnicy.

 • Nowa droga połączyła dwa bliskie sobie sołectwa

  11.jpeg

  Mieszkańcy Brzykowa i Szczytkowic, zyskali  dwa kilometry drogi asfaltowej. Do tej pory, trzeba było pokonać dwanaście kilometrów, by odwiedzić sąsiadów – teraz wystarczą dwa. 10 października odbył się oficjalny odbiór drogi, połączony z jej otwarciem.

 • Trzebnica wzorem dla innych – jako jedyne miasto z Dolnego Śląska

  IMG_2540.jpeg

  W dniach od 3 do 4 października we Wrocławiu odbywała się ogólnopolska konferencja DiverCITY3 – Festiwal Miast. Była to trzecia edycja wydarzenia realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych. Konferencja, w której brało udział ponad 200 uczestników, jest platformą wymiany doświadczeń, dyskusji i pozyskiwania wiedzy o mieście dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Poruszane są także kwestie związane z najnowszymi trendami dotyczącymi urbanistyki. Trzebnica była jedynym miastem z Dolnego Śląska, które mogło zaprezentować przykładowe niewielkie miasto z pomysłem na siebie. Na zaproszenie organizatorów, wystąpienie pt. „Pomysł na Trzebnicę” przedstawił Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima. W drugim dniu konferencji uczestnicy wyruszyli na wycieczki tematyczne, a jedną z nich była wizyta i zwiedzanie Trzebnicy.

 • Kręgle na start

  11.jpeg

  W sobotę 07.10.2017 w kręgielni Gminnej Strefy Aktywności Sportowej odbył się turniej inauguracyjny Trzebnickiej Ligi Bowlingowej. Zawody zostały otwarte przez burmistrza Marka Długozimę, który tym samym zainaugurował pierwszy sezon zmagań.

 • Trzebnica odkryciem Dolnego Śląska – miejscowość roku

  11.jpeg

  Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska to plebiscyt zorganizowany już po raz ósmy przez Gazetę Wrocławską. Jej czytelnicy, w głosowaniu SMS-owym zdecydowali, że to Trzebnica została jednym z liderów rozwoju turystyki w regionie wrocławskim i wybrali ją miejscowością roku.