• EN
 • DE

Aktualności promowane

 • Pokochali miasto i parafię

  11.jpeg

  W niedzielę 13 maja w Bazylice, z okazji jubileuszu 200-lecia erygowania parafii pw. św. Bartłomieja Ap. i św. Jadwigi Śl. oraz nadania tytułów Zasłużony dla Gminy Trzebnica odbył się koncert orkiestry symfonicznej. Tytuły „Zasłużony dla Gminy Trzebnica” zostały przyznane na wniosek burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy.

 • 5. Trzebnickie Dni Rodziny

  1_ekran_dni_rodzin.jpeg

  Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica zaprasza wszystkich mieszkańców na 5. Trzebnickie Dni Rodziny! Przed nami liczne warsztaty, gry, spotkania i pikniki, w których centrum znajdą się wartości związane z rodziną. W tym roku świętujemy przez 8 dni - od 27 maja do 3 czerwca, kiedy to na Placu Pielgrzymkowym wspólnie i hucznie będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 • Roy Bennett na scenie między stawami

  IMG_9137.jpeg

  2 maja podczas majówki wystąpił przed trzebnicką publicznością Roy Bennett wraz z zespołem. Koncert zainaugurował kolejną trasę koncertową zespołu, w składzie którego znaleźli się znakomici muzycy: Krzysztof Witkowski – basista i pomysłodawca Zespołu Roy Benett Group, Grzegorz Daroń – perkusista, Tomasz Pacanowski – gitara, Artur Florkowski – instrumenty klawiszowe, Wiesław Mekka – saksofonista oraz w ostatniej chwili dołączył grający na trąbce Marcin Fic. Koncert odbył się w wieczornej scenerii na scenie między stawami.

 • Jazz, który porwał publiczność

  _MG_2442.jpeg

  12. Jazz nad Odrą w Trzebnicy przeszedł już do historii, ale serca trzebniczan zapewne wciąż biją synkopowanym rytmem. W sobotę 28 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury gościliśmy znakomitych artystów: Natalię Lubrano, Bibobit oraz Karasiewicz Power Set.

 • Sulisławice z bezpieczną ścieżką

  IMG_0085.jpeg

  Mieszkańcy Sulisławic już niebawem zyskają ciąg pieszo-jezdny do Trzebnicy. Na odcinku ponad jednego kilometra trwają intensywne prace prowadzone przez firmę PUB „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich. Wspomniana inwestycja jest częścią – wartego ponad 11 mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

 • Przebudowa drogi z Trzebnicy do Ujeźdźca Wielkiego

  IMG_0763.jpeg

  Trwają prace związane z budową drogi ze Szczytkowic do Ujeźdźca Wielkiego wraz ze ścieżką rowerową. Postępy prac wizytował Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, którego klub radnych powiatowych współrządzi od trzech lat w Powiecie Trzebnickim. W przeglądzie tej ważnej dla mieszkańców Gminy Trzebnica inwestycji brał również udział Wicestarosta Powiatu Trzebnickiego Jerzy Trela, radny powiatowy Mariusz Szkaradziński oraz członek zarządu powiatu Daniel Buczak.

 • Subiektywnym okiem burmistrza

  22.jpeg

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem burmistrza Marka Długozimy, który ukazał się na łamach Panoramy Trzebnickiej, związanym z obchodami jubileuszu 200-lecia erygowania parafii p. w. Św. Bartłomieja i Św. Jadwigi w Trzebnicy oraz nadaniem tytułów kolejnym zasłużonym dla Gminy Trzebnica.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 9(138)/2018.

 • Gmina Trzebnica w budowie

  IMG_0263.jpeg

  Intensywny czas rozwoju Gminy Trzebnica trwa w najlepsze. Powstają żłobek wraz z przedszkolem, obiekt sportowo-rekreacyjny, hala sportowo-widowiskowa, nowa szkoła w Kuźniczysku oraz trzy nowoczesne świetlice wiejskie. Koszt tych inwestycji to blisko 50 milionów.

 • Wspaniali są wśród nas

  11.jpeg

  Na dzień 27 kwietnia przypadło długo oczekiwane ogłoszenie laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków– Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Konkurs pod honorowym patronatem Burmistrza Marka Długozimy trwale wpisał się w kalendarz wydarzeń lokalnych. Co ważne – Gminie Trzebnica przypada zaszczyt należeć do pionierów konkursu Ośmiu Wspaniałych. Podobnie jak w większości inicjatyw powiatowych, była ona pierwszą, która uhonorowała na swoim obszarze młodych, wyjątkowych mieszkańców.