• EN
 • DE

Aktualności promowane

 • Squash, spinning i fitness

  IMG_6274.jpeg

  Obiekt sportowo-rekreacyjny, który powstaje w sąsiedztwie żłobka i przedszkola, nabiera ostatecznych kształtów. Trwają prace wykończeniowe, a cztery sale do squasha powoli zaczynają przypominać te znane nam z wcześniejszych wizualizacji oraz innych tego typu obiektów.

 • Z myślą o dzieciach

  15.jpeg

  Budowa błyskawicznie postępuje, tak by już od września nową szkołą podstawową mogły cieszyć się dzieci z Kuźniczyska i okolic. Parter nowego skrzydła już stoi, trwa zbrojenie stropu pierwszego pietra. Prace prowadzi trzebnicka firma „Kliwo”.

 • Trzech Tenorów i Ona - Noworoczna Gala Operetkowa

  ekran_koncert_noworoczny.jpeg

  Trzech Tenorów i Ona - pod takim tytułem, 1 lutego na scenie sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbędzie się niezwykła Noworoczna Gala Operetkowa. Rezerwacja biletów od 19 stycznia!

 • Nowe świetlice rosną

  Na świetlicy w Księginicach, zamontowano już pokrycie dachu.

  Fundamenty wylane, pierwsze ścianki stoją. Prace na budowie świetlicy w Ligocie Trzebnickiej ruszyły na dobre. W piątek 19 stycznia teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Wykonawcą budynku, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 218 m² jest konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

 • Ferie czasem rozwoju

  Na zdj. nowe szafki w klasach zero.

  W czasie ferii w Szkole Podstawowej nr 3 zachodzą zmiany, które uczniowie odczują zaraz po powrocie do niej. Zakończył się montaż tablic interaktywnych z rządowego programu „Aktywna Tablica”, do którego Gmina Trzebnica przystąpiła dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy. Trwa także wyposażanie w nowe meble klas zerowych, a już za chwilę dostarczone zostaną nowe komputery pochodzące z programu „Acer for Education”.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 1(130)/2018.

 • Dobre wiadomości dla kierowców

  DSC_0584 (2).jpeg

  To będzie bardzo dobry rok dla kierowców poruszających się po drogach naszej gminy. Świeżo oddana do użytku droga ekspresowa S-5 to tylko początek dobrych wiadomości. Zapraszamy na szybki przegląd inwestycji, które już w tym roku ułatwią życie wszystkim zmotoryzowanym, rowerzystom i pieszym.

 • Tysiące biegaczy na Biegu Sylwestrowym 2017

  11.jpeg

  Wynik jest rzeczą drugorzędną. Najważniejszy jest udział w biegu i wspaniała atmosfera, a takiej tu nie brakuje. Nie wyobrażam sobie tego dnia bez biegu Sylwestrowego w Trzebnicy – mówią biegacze, którzy wzięli udział w 33. Ulicznym Biegu Sylwestrowym Trzebnica 2017. Część środków finansowych z opłaty startowej przekazano na rehabilitację 25-letniego Piotra Marczaka z Księginic.

 • Spotkanie podsumowujące

  IMG_5945 copy.jpeg

  We wtorek, 9 stycznia, na zaproszenie burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, odbyło się w Urzędzie Miejskim spotkanie ze sponsorami, którzy wsparli finansowo organizację 33. Ulicznego Biegu Sylwestrowego. Licznie zgromadzonych gości przywitał gospodarz. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Barbara Smaś oraz naczelnik Wydziału Promocji Jakub Szurkawski.

 • Świetlica w Księginicach na ukończeniu

  IMG_5628.jpeg

  Bryła budynku świetlicy w Księginicach jest już zamknięta. Pojawiła się konstrukcja dachu, a na nim kładziona jest dachówka. Docieplane są również ściany, montowane instalacje. Wszystko po to, by już niebawem mieszkańcy jednego z największych sołectw w Gminie Trzebnica mogli cieszyć się z nowoczesnego miejsca spotkań i integracji.