UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Nominowani do Klucza Sukcesu

Gmina Trzebnica otrzymała nominację do najwyższej nagrody regionalnej. Ponad 100 firm i instytucji walczyło w tym roku o Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Wyróżnienia wręczono 15 września w Oleśnicy. Również burmistrz Marek Długozima obecny był na uroczystej gali, gdzie odebrał dyplom i gratulacje od kapituły konkursu.


Trzebnica otrzymała nominację do nagrody za 2010 rok w kategorii najbardziej gospodarna gmina miejska lub miejsko – wiejska. Walczyła o ten tytuł z Kątami Wrocławskimi, Bogatynią i Nową Rudą, która zwyciężyła w tej kategorii.
Wyróżnienie przyznawane jest przez Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska samorządom, wybitnym osobistościom, firmom oraz instytucjom kultury i oświaty za ich działania na rzecz lokalnych społeczności i rozwój regionu. O wyborze laureatów decyduje kapituła konkursu. Przewodniczy jej dr Bogdan Cybulski, doradca prezydenta Wrocławia.

Dolnośląskie Klucze Sukcesu przyznano w sumie w 10 kategoriach. Wyjątkowo tym roku przyznano także dwa wyróżnienia specjalne. Trafiły na ręce ks. kanonika Franciszka Rozwoda, nestora dolnośląskich kapłanów, oraz przedstawicieli Stowarzyszenia św. Brata Alberta za 30 lat działalności charytatywnej.

Za osobowość najlepiej promującą Dolny Śląsk uznano prof. Jana Biliszczuka, projektanta mostu Rędzińskiego. W jedynej kategorii o charakterze gospodarczym laureatem została Fabryka Mebli "Bodzio" Bogdan Szewczyk. Za najlepszy powiat uznano Środę Śląską, a w kategorii "Najbardziej gospodarna gmina" zwyciężyły Grębocice. Tytuł najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej trafił do Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.
 

klucz sukcesu_1.jpeg