• EN
 • DE

Aktualności

 • Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Tenisie Stołowym

  EKRAN tenis stołowy mistrzostwa.jpeg

  Zapraszamy wszystkich na Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Tenisie Stołowym, które odbędą się 11 lutego w hali sportowej przy ul. Kościelnej. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10:00 w kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn: młodzik, kadet, junior, senior oraz senior starszy. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom! 

 • Bank żywności w Trzebnicy

  fot załącznik.jpeg

  Zakończył się nabór do podprogramu 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 21 produktów o wartości 269 zł.

 • Squash, spinning i fitness

  IMG_6274.jpeg

  Obiekt sportowo-rekreacyjny, który powstaje w sąsiedztwie żłobka i przedszkola, nabiera ostatecznych kształtów. Trwają prace wykończeniowe, a cztery sale do squasha powoli zaczynają przypominać te znane nam z wcześniejszych wizualizacji oraz innych tego typu obiektów.

 • Z myślą o dzieciach

  15.jpeg

  Budowa błyskawicznie postępuje, tak by już od września nową szkołą podstawową mogły cieszyć się dzieci z Kuźniczyska i okolic. Parter nowego skrzydła już stoi, trwa zbrojenie stropu pierwszego piętra. Prace prowadzi trzebnicka firma „Kliwo”.

 • Otwarte konkursy ofert

  16.png

  Otwarty konkurs ofert na wykonanie przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych na rok 2018.

 • Nowe świetlice rosną

  Na świetlicy w Księginicach, zamontowano już pokrycie dachu.

  Fundamenty wylane, pierwsze ścianki stoją. Prace na budowie świetlicy w Ligocie Trzebnickiej ruszyły na dobre. W piątek 19 stycznia teren inwestycji wizytował burmistrz Marek Długozima. Wykonawcą budynku, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 218 m² jest konsorcjum DANMAR-BUD z Poznania.

 • Rok w Arktyce - wernisaż wystawy fotograficznej

  kucieba.png

  Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej opowiadającej o Roku w Arktyce, który spędziła na arktycznej wyspie Spitsbergen w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund Sabina Kucięba. Autorka była członkiem XXXIX Wyprawy Polskiej Akademii Nauk.

 • Ferie czasem rozwoju

  Na zdj. nowe szafki w klasach zero.

  W czasie ferii w Szkole Podstawowej nr 3 zachodzą zmiany, które uczniowie odczują zaraz po powrocie do niej. Zakończył się montaż tablic interaktywnych z rządowego programu „Aktywna Tablica”, do którego Gmina Trzebnica przystąpiła dzięki staraniom burmistrza Marka Długozimy. Trwa także wyposażanie w nowe meble klas zerowych, a już za chwilę dostarczone zostaną nowe komputery pochodzące z programu „Acer for Education”.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 1(130)/2018.

 • Trzech Tenorów i Ona - Noworoczna Gala Operetkowa

  ekran_koncert_noworoczny.jpeg

  Trzech Tenorów i Ona - pod takim tytułem, 1 lutego na scenie sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbędzie się niezwykła Noworoczna Gala Operetkowa. Rezerwacja biletów od 19 stycznia!