• EN
 • DE

Aktualności

 • Wyjątkowe wyróżnienie

  11.jpeg

  Medale św. Jadwigi ustanowione w Roku Jadwiżański nawiązującym do 750. rocznicy kanonizacji  św. Jadwigi Śląskiej to najwyższe odznaczenie w archidiecezji wrocławskiej. Po raz pierwszy został wręczone 14 października br. roku na zakończenie Mszy św. dla ok. 12 tys. uczestników wrocławskiej pielgrzymki.  Wśród uhonorowanych znalazł się burmistrz Marek Długozima.

 • Trzebnicka „Jedynka” na nowo

  12.jpeg

  Wstęga przecięta, kurtyna spadła – nowego otwarcia szkoły znanej z bogatej tradycji, nierozerwalnie związanej z Trzebnicą, dokonali burmistrz Marek Długozima i dyrektor Elżbieta Nowak. Towarzyszyli im ci, których radosne oczekiwanie na nowoczesną, bezpieczną i kolorową jedynkę dobiegło końca. Dzieci, bo o nich mowa, zyskały przyjazną przestrzeń rozrywki i edukacji.

 • Finał zawodów "Orientuj się w Aglomeracji"

  IMG_6479.jpeg

  W środę 18 października teren basenu zewnętrznego Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA–ZDRÓJ ponownie stał się strefą kibica i metą, a okoliczny Las Bukowy areną rywalizacji dla zawodników w biegu na orientację. Jeszcze nie przebrzmiały echa lipcowego The World Games 2017 a na starcie stanęli młodsi zawodnicy – uczniowie szkół podstawowych z klas 4 – 7.

 • Wieczór tylko dla kobiet

  11.jpeg

  Ponad 200 kobiet, które znalazły chęci i wygospodarowały czas, pojawiło się 12 października w Gminnym Centrum Kultury, by zainaugurować cykl spotkań im dedykowanych pod nazwą „Babski Wieczór”.

 • Maraton Fitness

  plakat_Trzebnicki_Fitness_Maraton_ www.jpeg

  Burmistrza Gminy Trzebnica Marek Długozima serdecznie zaprasza na I Trzebnicki Maraton Fitness. Uczestnicy będą mieli szanse wypróbować różnorodne  ćwiczenia podzielone na dwa bloki, prowadzone przez doświadczonych, wykwalifikowanych instruktorów. Emocji w przerwie między nimi dostarczy dobrze znana trzebnicka grupa StreetWorkout. Biorąc udział w imprezie wspomagać także będziemy podopieczną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową - Lenkę Kmiecik.

 • Orientuj się w Aglomeracji

  twg-z-113.jpeg

  18 października tereny Lasu Bukowego oraz Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ ponownie zamienią się w arenę sportowych zmagań. To właśnie na tym obszarze obędą się zawody w biegu na orientację - finał projektu "Orientuj się w Aglomeracji". 

 • artWrzosowisko 2017

  artWrzosowisko A3.jpeg

  Zapraszamy serdecznie na artWrzosowisko 2017. Już w ten piątek (20.10) o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż "Malarstwo haptyczne Jacek Jarczewski", otwarcie wystawy Aleksandry Lis "Miejsca" oraz spotkanie artystyczne w obrębie wystawy "Nauka i Sztuka" studentów ASP we Wrocławiu. Do zobaczenia w przestrzeni wystawienniczej Gminnego Centrum Kultury i Sportu - Galerii Parter oraz Galerii Poddasze.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 17(124)/2017.

 • Kino Polonia 3D

  a.5.3 repertuar 20-24.10.2017.jpeg

  Kliknij i sprawdź najnowszy repertuar.

 • Kręgle na start

  11.jpeg

  W sobotę 07.10.2017 w kręgielni Gminnej Strefy Aktywności Sportowej odbył się turniej inauguracyjny Trzebnickiej Ligi Bowlingowej. Zawody zostały otwarte przez burmistrza Marka Długozimę, który tym samym zainaugurował pierwszy sezon zmagań.