• EN
 • DE

Aktualności

 • Rowerostradą wokół Trzebnicy

  IMG_1239.jpeg

  Trwają prace związane z budową trzebnickiej rowerostrady. Jednocześnie na terenie Gminy Trzebnica realizowanych jest ponad 25 kilometrów ścieżek rowerowych! Powstaje także 150 dodatkowych miejsc parkingowych oraz dworzec autobusowy w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Łączny koszt powstania inwestycji to ponad 12 mln zł.

 • Zajęcia w GCKiS

  Sekcje GCKiS-02.jpeg

  Ruszyły zapisy na sekcje działające przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy i potrwają do 27 września lub wyczerpania miejsc (liczba miejsc na poszczegól­ne zajęcia jest ograniczona). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

 • Nabór uzupełniający - dofinansowania na fotowoltaikę i pompy ciepła

  Slider.jpeg

  W związku z z tym, że w drugiej grupie projektów pozostały jeszcze dwa miejsca, Gmina Trzebnica od dnia 24.09.2018 (poniedziałek) aż do odwołania lub wyczerpania się dostępnej puli grantów (dwa miejsca) organizuje nabór dodatkowy. Nabór dodatkowy prowadzony będzie na zasadach analogicznych do poprzedniego etapu, tzn. liczyć się będzie kolejność zgłoszeń na biurze podawczym.

 • Integracyjna rola Kościoła katolickiego - I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

  fb_konferencja1-01.jpeg

  Fundacja Obserwatorium Społeczne wraz z Gminą Trzebnica mają zaszczyt zaprosić na I Ogólnopolską Konferencję Naukową nt. integracyjnej roli Kościoła katolickiego na Ziemiach Zachodnich i Północnych po II wojnie światowej – Rola Kościoła katolickiego w organizowaniu polskiego życia na Ziemiach Zachodnich i Północnych w latach 1945–1951. Konferencję objęli patronatem honorowym Jarosław Gowin - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, abp Józef Kupny - Archidiecezja Wrocławska oraz Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

 • Powstaje parking przy ul. Wałowej

  12.jpeg

  41 miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz 5 miejsc rowerowych. Taki będzie nowy parking przy ul. Wałowej. Prace wykonuje trzebnicka firma "Brukarstwo Marek Krzak", a teren robót wizytował burmistrz Marek Długozima

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 14(143)/2018.

 • Wernisaż wystawy VII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego

  ekran plener wernisaż 2018-04.jpeg

  20 września (czwartek) w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej VII Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Trzebnica 2018. Artyści swoje prace wykonali w różnych technikach m.in. malarstwo, obrazy w metalu, tkanina artystyczna, a także witrażownictwo. Na wydarzenie zaprasza Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica, Ks. prof. Bogdan Giemza SDS - Kurator Pleneru oraz Waldemar Wysocki - Starosta Powiatu Trzebnickiego.

 • Szkoła na miarę XXII wieku

  dtrkuz-159.jpeg

  „Czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością – tak wielką, że tegoroczne wakacje wydawały się długie” – powiedział podczas otwarcia współprowadzący uroczystość Tomasz Majewski, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku. Piękne otwarcie pokazało, że było na co czekać! 5 września dzieci i cała społeczność Kuźniczyska otrzymały obiekt przewyższający marzenia i oczekiwania. Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i była częścią gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • Gmina Trzebnica wśród 20 najbogatszych gmin w Polsce!

  27912845_1578583705571207_7692701245389468507_o.jpeg

  Bardzo pozytywne informacje dla mieszkańców naszej gminy przyniósł coroczny ranking zamożności gmin, organizowany przez niezależne czasopismo samorządowe „Wspólnota”. Gmina Trzebnica znalazła się w nim bowiem na 17 miejscu najbogatszych gmin w kraju w kategorii miast powiatowych, jednocześnie zajmując 3 miejsce na Dolnym Śląsku, po „tuzach” z Zagłębia Miedziowego – Polkowicach i Lubinie. Jeszcze w 2006 roku zajmowaliśmy w tym rankingu 236 miejsce, dziś – po 11 latach awansowaliśmy aż o 219 miejsc! To niebywały sukces, który potwierdza, że działania burmistrza Marka Długozimy oraz stały, konsekwentny i zrównoważony rozwój sprawił, że Gmina Trzebnica stała się ważnym, strategicznym i liczącym się ośrodkiem na mapie województwa oraz kraju.

 • Festyn Bartłomiejki 2018

  11.jpeg

  W ostatnią niedzielę sierpnia, będącej także ostatnią niedzielą wakacji, w Trzebnicy po raz XII odbyły się Bartłomiejki – rodzinne święto parafialne ku czci Św. Bartłomieja Apostoła, pierwszego patrona trzebnickiego sanktuarium.