• EN
 • DE

Aktualności

 • Wieczór tylko dla kobiet

  11.jpeg

  Ponad 200 kobiet, które znalazły chęci i wygospodarowały czas, pojawiło się 12 października w Gminnym Centrum Kultury, by zainaugurować cykl spotkań im dedykowanych pod nazwą „Babski Wieczór”.

 • Maraton Fitness

  plakat_Trzebnicki_Fitness_Maraton_ www.jpeg

  Burmistrza Gminy Trzebnica Marek Długozima serdecznie zaprasza na I Trzebnicki Maraton Fitness. Uczestnicy będą mieli szanse wypróbować różnorodne  ćwiczenia podzielone na dwa bloki, prowadzone przez doświadczonych, wykwalifikowanych instruktorów. Emocji w przerwie między nimi dostarczy dobrze znana trzebnicka grupa StreetWorkout. Biorąc udział w imprezie wspomagać także będziemy podopieczną Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową - Lenkę Kmiecik.

 • Orientuj się w Aglomeracji

  twg-z-113.jpeg

  18 października tereny Lasu Bukowego oraz Gminnego Parku Wodnego TRZEBNICA-ZDRÓJ ponownie zamienią się w arenę sportowych zmagań. To właśnie na tym obszarze obędą się zawody w biegu na orientację - finał projektu "Orientuj się w Aglomeracji". 

 • Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Seniora

  plakat_www.jpeg

  Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Seniora serdecznie zaprasza na widowisko muzyczne pt. "Cudowny Świat Czardasza". Widowisko oparte jest na wątkach operetki "Księżniczka Czardasza". W roli Sylwii Varescu zobaczymy znaną trzebnickiej publiczności dr Monikę Gruszczyńską solistkę Operetki Wrocławskiej. Szczegóły na plakatach!

 • artWrzosowisko 2017

  artWrzosowisko A3.jpeg

  Zapraszamy serdecznie na artWrzosowisko 2017. Już w ten piątek (20.10) o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż "Malarstwo haptyczne Jacek Jarczewski", otwarcie wystawy Aleksandry Lis "Miejsca" oraz spotkanie artystyczne w obrębie wystawy "Nauka i Sztuka" studentów ASP we Wrocławiu. Do zobaczenia w przestrzeni wystawienniczej Gminnego Centrum Kultury i Sportu - Galerii Parter oraz Galerii Poddasze.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 17(124)/2017.

 • Kręgle na start

  11.jpeg

  W sobotę 07.10.2017 w kręgielni Gminnej Strefy Aktywności Sportowej odbył się turniej inauguracyjny Trzebnickiej Ligi Bowlingowej. Zawody zostały otwarte przez burmistrza Marka Długozimę, który tym samym zainaugurował pierwszy sezon zmagań.

 • Pomoc dla potrzebujących

  IMG_2757.jpeg

  Gmina Trzebnica przystąpiła do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, który służy wsparciu osób i rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W ramach Podprogramu 2017 realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy pomoc żywnościową przez najbliższe 8 miesięcy otrzymają najubożsi mieszkańcy gminy.

 • Tężnie na zdrowie

  IMG_2533.jpeg

  Tężnie solankowe, które od niedawna działają między trzebnickimi stawami cieszą się dużym zainteresowaniem. Każdego dnia z leczniczego działania solankowych kuracji licznie korzystają mieszkańcy Trzebnicy.

 • Wiemy jak pomagać

  IMG_2769.jpeg

  „Gmina Trzebnica – wiemy jak pomagać” – pod takim hasłem 5 października w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszy chcących zaangażować się w pomoc osobom starszym. Organizatorem akcji z ramienia Gminy Trzebnica jest Ośrodek Pomocy Społecznej.