• EN
 • DE

Aktualności

 • Poszukujemy domów tymczasowych dla psów

  TKP_PLAKAT_DRUK.jpeg

  Poszukujemy osób, które zechcą bezinteresownie wspomóc samotne psiaki, ofiarując im dom tymczasowy lub stały. Zapewnij bezpieczny kąt dla czworonoga i uratuj go przed schroniskiem!

 • Prace na ostatniej prostej

  IMG_3398.jpeg

  W Urzędzie Miejskim odbyło się robocze spotkanie burmistrza Marka Długozimy z przedstawicielami wykonawcy budowanej przy ul. 3 Maja hali widowiskowo-sportowej. Inwestycja wchodzi w ostatnią fazę realizacji, a co za tym idzie podejmowane są decyzje dotyczące ostatecznego wyglądu boiska, trybun, strefy wejściowej i malowania obiektu.

 • WOŚP zagrała w Trzebnicy

  IMG_9986.jpeg

  Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgodnie z tegorocznym hasłem „graliśmy dla dzieci małych i bez focha” na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tegoroczną akcję WOŚP wpisało się tragiczne wydarzenie związane ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jednak ten dzień to także całe pokłady dobra, ludzkiej hojności, życzliwości i współczucia, które były udziałem również trzebniczan.

 • Znajdź pomysł na ferie

  Sport Ferie-02.jpeg

  Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież z terenu Gminy Trzebnica do aktywnego spędzenia ferii zimowych z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. Będzie twórczo, zabawnie i sportowo! Zapraszamy!

 • Nowa droga połączy dwa sołectwa

  13.jpeg

  Już niebawem nowa, ponad kilometrowa droga połączy Brzyków z Komorówkiem. W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na wspomnianą inwestycję. Do przetargu stanęło jedenastu oferentów, a najkorzystniejszą ofertę w wysokości 814 291,98 tys. zł brutto złożyła firma Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś z Granowca.

 • Wymiana pieców - odbierz umowę lub złóż oświadczenie o rezygnacji

  wymiana pieców_panorama 2018.jpeg

  Przypominamy o odbiorze umów na dotację do wymiany pieców. Osoby, które nie zdecydują się na wykorzystanie dofinansowania w ramach projektu, proszone są o złożenie oświadczenia  o odstąpieniu od umowy. Umożliwi to przystąpienie do projektu osobom, które nie uczestniczyły w pierwszym naborze wniosków. Odbiór umów lub złożenie oświadczenia o rezygnacji możliwy jest do dnia 31 stycznia 2019 r.

 • Bank żywności w Trzebnicy - 2019

  fot załącznik.jpeg

  W dniach od 19 do 21 lutego w Gminnym Centrum Kultury i Sporu przy ul. Prusickiej 12 odbędzie się wydawanie paczek w ramach programu operacyjnego "Pomoc żywnościowa 2014-2020". Zapraszamy osoby zakwalifikowane do programu.

 • Warsztaty dietetyczne i ekonomiczne

  DSC_2716.jpeg

  W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebnicy, dla osób korzystających z pomocy żywnościowej, zorganizowano warsztaty dietetyczne i ekonomiczne. Spotkania odbyły się w dniach  9 i 10 stycznia 2019 r. w Sali nr 100 i  216 Gminnego Centrum Kultury.

 • Rewitalizacja urzędu

  11.jpeg

  Rozpoczęła się rewitalizacja strefy wejściowej do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Prace są konieczne ze względu na pogarszający się stan murów, co w przyszłości mogło grozić katastrofą, a tym samym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa petentów odwiedzających budynek. Przy okazji prowadzonych prac powstanie również przestrzeń wystawiennicza, która posłuży trzebnickim artystom. Prace wykona firma MIKOLUK – BUDOWNICTWO I ZABYTKI.

 • DKF w styczniu

  a.5.6 repertuar 11-15.01.2019.jpeg

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Polonia 3D, które odbędzie się w 23 stycznia (środa). Na dużym ekranie zobaczymy  włoski film "Chleb z nieba" w reżyserii Giovanni Bedeschi. Po seansie tradycyjnie odbędzie się spotkanie i dyskusja.