• EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 18(147)/2018.

 • Gminny Klub Sportowy iDance

  iDance_Obszar roboczy 1.jpeg

  Może to taniec stanie się Twoją pasją? Burmistrz Marek Długozima zaprasza na zajęcia Gminnego Klubu Sportowego iDance Trzebnica, działającego przy Gminnym Obiekcie Sportowo-Rekreacyjnym.

 • Zbiórka krwi w listopadzie

  EKRAN_zbiórki krwi 2018 dedykowane-01.jpeg

  Gmina Trzebnica, Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do oddawania krwi. 

 • Nowy wymiar komunikacji zbiorowej

  14.jpeg

  Prace przy budowie dworca autobusowego powoli dobiegają końca, a zmodernizowany teren robi wrażenie na mieszkańcach, którzy korzystają z Dworca Kolejowego. – To naprawdę miłe patrzeć, jak na przestrzeni ostatnich lat zmienia się ta przestrzeń. Najpierw powróciła kolej, teraz cała komunikacja znajdzie się w jednym miejscu - mówi jeden z nich.

 • Winna Góra dla spacerowiczów

  12.jpeg

  Kontynuowane są prace związane z pierwszym etapem rewitalizacji Winnej „Kociej” Góry, których celem jest utworzenie Trzebnickiego Parku Kulturowego. Koszt prac, które wykonuje firma „BRUKPOL” ze Strzelec Wielkich, to ponad 1 milion złotych. Od strony ul. Piwnicznej zamontowano metalowe schody, trwa także osadzanie małej architektury oraz utwardzanie ścieżek spacerowych.

   

 • 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

  banner_www.jpeg

  11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Na pamiątkę tego dnia, w Trzebnicy w setną rocznicę uroczyście obchodzić będziemy Święto Niepodległości. Wspólnie wspominać będziemy tych, którzy walczyli za nasz kraj, tych którzy ginęli. Na uroczystości zaprasza Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

 • Bank żywności w Trzebnicy - 2018

  fot załącznik.jpeg

  W dniach od 6 do 8 listopada w punkcie wydawania żywności przy Gminnym Centrum Kultury i Sporu przy ul. Prusickiej 12 odbędzie się wydawanie paczek w ramach programu operacyjnego "Pomoc żywnościowa 2014-2020".

 • Uroczyste pożegnanie

  11.jpeg

  We wtorek 23 października odbyła się ostatnia, uroczysta sesja kadencji 2014-2018. Burmistrz Marek Długozima osobiście podziękował radnym Rady Miejskiej za cztery lata owocnej współpracy, która przełożyła się na skuteczny rozwój Gminy Trzebnica.

 • Wiecha zawisła na budowie hali widowiskowo-sportowej

  IMG_8731 (1).jpeg

  Staropolskim zwyczajem, pod dachem nowej hali sportowo-widowiskowej, zawisła wiecha. Drewniane legary przykryły już całą konstrukcję, której bryła pokazuje skalę inwestycji. Powierzchnia użytkowa hali wyniesie ponad 3,5 tys. m². Prace budowlane prowadzi Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o. Koszt budowy to ponad 20 milionów złotych. Hala już w przyszłym roku zostanie oddana w ręce mieszkańców.

 • Wizyta uczniów ze Szkoły Polskiej w Lincoln u Burmistrza Gminy Trzebnica

  główne.jpeg

  24 października do Urzędu Miejskiego w Trzebnicy zawitali niecodzienni goście. Burmistrz Marek Długozima powitał uczniów, którzy do Trzebnicy przybyli z odległego aż o ponad 1600 km Lincoln – miasteczka w Wielkiej Brytanii. Wizyta to efekt niezwykle ciekawej i ważnej dla obu stron współpracy w ramach krzewienia polskości. Ponad rok temu partnerstwo zawarli burmistrz Gminy Trzebnica i dyrektor Szkoły Polskiej im. Królowej Jadwigi w Lincoln – Elżbieta Błotny.