• EN
 • DE

Aktualności

 • Wideorelacja z 33. Biegu Sylwestrowego Trzebnica 2017

  18.jpeg

  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z 33. Biegu Sylwestrowy Trzebnica 2017. Łącznie ponad 1400 uczestników miało do przebiegnięcia dystans dziesięciu kilometrów. W trakcie odbył się również Bieg Rodzinny, w którym wzięło udział 70 dzieci. Wynik jest rzeczą drugorzędną. Najważniejszy jest udział w biegu i wspaniała atmosfera, a takiej tu nie brakuje. Nie wyobrażam sobie tego dnia bez biegu Sylwestrowego w Trzebnicy – mówią biegacze, którzy wzięli udział w 33. Ulicznym Biegu Sylwestrowym Trzebnica 2017. Część środków finansowych z opłaty startowej przekazano na rehabilitację 25-letniego Piotra Marczaka z Księginic.

 • Święto Kobiet w stylu retro

  _MG_6613.jpeg

  Specjalnie z okazji Dnia Kobiet burmistrz Marek Długozima zaprosił wszystkie mieszkanki Gminy Trzebnica na  wyjątkowe wydarzenie muzyczne pt. „Dla Pani Wszystko”. 9 marca w sali kinowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zagościł klimat dwudziestolecia międzywojennego.

 • Budżet Obywatelski Gminy Trzebnica 2018

  EKRAN3_budżet_obywatelski_2018.jpeg

  Zarządzaj Gminą Trzebnica i decyduj o jej wydatkach. Włącz się w proces unowocześniania naszej małej ojczyzny i zgłoś propozycję swojego projektu realizując potrzeby lokalnych społeczności. Zagłosuj na konkretne zadanie, które pozwoli zmienić naszą gminę. Do podziału jest 100 000 zł!

 • 14 Katedr - Koncert Pasyjny

  14katedr_Trzebnia_zaproszenie .jpeg

  W sobotę 24 marca o godz. 19.30 w Bazylice św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się wyjątkowy Koncert Pasyjny, na który składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka, Oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” oraz  prezentacja multimedialna na podstawie filmu „Pasja” Mela Gibsona. W wydarzeniu, nad którym honorowy patronat objęła minister Beata Kempa wezmą udział – uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz orkiestra Baltic Neopolis Ensemble.

 • DKF w marcu

  a.5.8 repertuar 9-13.03.2018.jpeg

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Polonia 3D, które odbędzie się w 21 marca (środa). Na dużym ekranie zobaczymy film "Czwarta władza" w reżyserii Stevena Spielberga. 2 nominacje do Oscara, 18 innych nominacji, oraz 3 nagrody National Board of Review, a do tego zjawiskowa Meryl Streep i jak zawsze świetny Tom Hanks. Tego nie można przegapić. Po seansie tradycyjnie odbędzie się spotkanie i dyskusja. 

 • Sekcja E-Sportu w Gminie Trzebnica

  EKRANY_dtr_e-sport.jpeg

  Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące utworzenia sekcji E-Sportu, które odbędzie się 6 kwietnia. Na spotkaniu dowiecie się, co Gmina Trzebnica chce zrobić dla Graczy. W planie projekcja filmu o E-Sporcie, panel dyskusyjny oraz konkurs, w którym do wygrania będą akcesoria gamingowe!

 • Kiermasz Wielkanocny w Niedzielę Palmową

  kiermasz_ekran-02.jpeg

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica do wzięcia udziału w uroczystościach Niedzieli Palmowej, które odbędą się 25 marca. Kiermasz Świąteczny połączony z Paradą Palm Wielkanocnych zorganizowane zostaną na trzebnickim deptaku. Spotkajmy się, aby wspólnie uczcić tradycję.

 • Misja Heleny trwa nadal

  10.jpeg

  Trzebniczanie - Ewelina Gładysz i Przemysław Radzyński napisali książkę o wolontariuszce zamordowanej w ubiegłym roku w Boliwii. Spotkanie zorganizowane przez burmistrza Marka Długozimę, podczas którego autorzy publikacji „Helena. Misja możliwa”, opowiedzieli o kulisach jej powstania, odbyło się 8 marca w sali widowiskowo-kinowej. Spotkanie prowadził pracownik wydziału promocji Urzędu Miejskiego Ewa Miedzwiecka, która zaprosiła do wspólnej dyskusji.

 • Przywitajmy wiosnę (zmiana daty)

  29366418_1985566771470738_3622828708294819840_o.jpeg

  Edit: Ze względu na warunki atmosferyczne przemarsz został przeniesiony na poniedziałek 26 marca. Już po raz czwarty odbędzie się radosny przemarsz dzieci z trzebnickich przedszkoli z okazji Powitania Wiosny, którego finał odbędzie się na Trzebnickim Rynku. Zaprośmy wspólnie wiosnę do Trzebnicy!

 • Warsztaty dietetyczne i ekonomiczne w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

  bank żywności szkolenie _plakat_www.jpeg

  Uprzejmie informuję, że w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy przy ul.Prusickiej 12 w Sali Retro przeprowadzone będą warsztaty dietetyczne oraz ekonomiczne w ramach działań towarzyszących POPŻ Podprogram 2017. Realizacja działań towarzyszących jest nieodłącznym, obowiązkowym elementem programu mającym za zadanie włączenie społeczne osób korzystających z pomocy żywnościowej.