• EN
 • DE

Aktualności

 • Mieszkanie Plus w Trzebnicy

  11.jpeg

  W czwartek 14 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja „Mieszkanie+ dziś i jutro”, podczas której burmistrz Marek Długozima podpisał list intencyjny w sprawie przystąpienia do rządowego programu Mieszkanie Plus. Trzebnica dołączy do niego jako jedyna gmina w Powiecie Trzebnickim i jedna z dziewięciu gmin Województwa Dolnośląskiego. W związku z tym powstanie u nas 30 nowych mieszkań. Ich cena najmu i wykupu będzie preferencyjna w stosunku do krajowego rynku nieruchomości.

 • Sztuka w urzędzie

  13.jpeg

  Nowoczesna galeria sztuki połączona z gminnym punktem informacji turystycznej, dodatkowo miejsce relaksu oraz platforma dla niepełnosprawnych. Wymienione inwestycje już niebawem znajdą swoje miejsce w przestrzeni Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Projekt rozbudowy omawiany był podczas spotkania burmistrza Marka Długozimy z Bartoszem Żmudą z firmy CREOPROJECT.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 21(128)/2017.

 • Przedsiębiorcze kobiety 2.0

  kobiety 2.0.jpeg

  Celem projektu "Przedsiębiorcze kobiety 2.0" jest założenie działalności gospodarczej przez min. 51 kobiet z terenu Dolnego Śląska. W ramach wsparcia beneficjentki otrzymają wsparcie szkoleniowo – doradcze, dotacje na założenie firmy w wysokości do 25 000 zł oraz wsparcie pomostowe do 1 850 zł miesięcznie.

 • Dym jest zły

  11.jpeg

  „Dym jest zły, bo nas truje, a od niego się choruje” – pod tym hasłem odbył się w listopadzie konkurs plastyczny skierowany do przedszkolaków w Gminie Trzebnica. Organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy, a koordynatorkami panie: Monika Falfura i Monika Marycz, które na co dzień są wychowawczyniami w tymże przedszkolu. Burmistrz Marek Długozima objął konkurs swoim honorowym patronatem.

 • Przed nami 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy Trzebnica 2017

  ekran_1_bieg_sylwestrowy.jpeg

  Zapraszamy na kolejny – 33. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica. To niezwykłe zakończenie roku ma już swoją wieloletnią, silną i ugruntowaną pozycję w środowisku sportowym.

 • Świąteczny kiermasz

  IMG_1221-2.jpeg

  Po raz kolejny trzebniczanie mieli okazję, aby podczas kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbył się w dniach 11-13 grudnia w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy zakupić ręcznie zrobione ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie.

 • Zaproszenie na szczyt Europejskiego Zgromadzenia Biznesu

  Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oxford_Town_Hall_1.jpg

  Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima otrzymał imienne zaproszenie na udział w szczycie liderów Europejskiego Zgromadzenia Biznesu (Europe Business Assembly) w Oxfrodzie. Tematyka konferencji dotyczy m. in. tworzenia i funkcjonowania doskonałego miasta, a Gmina Trzebnica została wytypowana jako miejsce o potencjale i atrakcyjności inwestycyjnej przez międzynarodową komisję.

 • Kino Polonia 3D

  a.5.3 repertuar 17-21.11.2017.jpeg

  Kliknij i sprawdź najnowszy repertuar.

 • "Przyjazne Dusze" w Gminnym Centrum Kultury

  20171201_211300.jpeg

  W piątek 1 grudnia, na zaproszenie burmistrza Marka Długozimy, po raz kolejny wystąpił Wrocławski Teatr Komedia. Tym razem na scenie kina Polonia 3D w Gminnym Centrum Kultury wystawił spektakl pt.: „Przyjazne dusze”. To już drugie w ostatnim czasie, po „Szalonych nożyczkach” przedstawienie, które wyjazdowo zagrali dla licznie zgromadzonej publiczności znakomici aktorzy.