UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Kino sferyczne - Wakacje w Gminie Trzebnica

  36969629_648940488797641_4464806610874662912_o.jpeg

  Niezwykłe emocje oraz nieznany dotąd świat w sferycznym kinie pod kątem 360º. Zapraszamy do świata pełnego tajemnic. Z nami odkryjecie niepowtarzalne widoki z głębin oceanu czy zobaczycie kosmos z bliska. Seanse odbędą się 1 sierpnia w Sali Retro Gminnego Centrum Kultury. Do udziału w wydarzeniu wszystkie dzieci i dorosłych zaprasza Burmistrz Marek Długozima.

 • Dożynki Parafialne w Komorówku

  dozynki_parafialne_plakat_druk_www.jpeg

  Dożynki to święto mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych. Jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych. W ostatnią sobotę sierpnia (25.08) w Komorówku odbędą się Dożynki Parafialne. Będzie to wspaniałe, barwne święto plonów.

 • Trzebnica w Chmurze – Microsoft i Acer wspierają rozwój nowoczesnej edukacji

  11.jpeg

  8 czerwca w Centrum Kultury w Trzebnicy odbyła się konferencja „Gminna Szkoła w Chmurze Microsoft i Acer”. Spotkanie podsumowało projekt, który  trwał od lutego 2018 r. i miał na celu pokazanie możliwości rozwiązań Microsoft i Acer dedykowanych dla edukacji.

 • Planszówki w Trzebnicy

  IMG_0966.jpeg

  Gry planszowe oraz RPG cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ten trend dostrzegła również trzebnicka młodzież, której przedstawiciele pojawili się w urzędzie, by zaproponować burmistrzowi Markowi Długozimie organizację w Gminnym Centrum Kultury sekcji skupiającej się na grach bez prądu.

 • Otwarcie siłowni plenerowej w Komorowie

  IMG_0690.jpeg

  W sobotę 7 lipca w sołectwie Komorowo odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w miejscowości siłowni plenerowej – inwestycji w rekreację i  zdrowie, a także integrację mieszkańców poprzez wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Radosne wydarzenie dodatkowo uatrakcyjniono zorganizowaniem festynu, w którym przewidziano  rozrywkę dla każdego mieszkańca. W imieniu Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy uroczystego otwarcia nowej inwestycji dokonał Sekretarz Gminy Trzebnica – Daniel Buczak, przecinając wstęgę w towarzystwie Radnego powiatowego Mariusza Szkaradzińskiego, Sołtysa Komorowa – Józefa Zabiegalskiego oraz Honorowego Prezesa Klubu Sportowego „Sparta” Skarszyn i jego aktywnego działacza – Janusza Janusiewicza. Powyższa inwestycja – jedna z setek podejmowanych na przestrzeni ostatnich lat, to wkład w rozwój całej Gminy Trzebnica i jej unowocześnianie.

 • Letnie Kino Plenerowe - La La Land

  kino plenerowe.jpeg

  Oscarowy film, taniec, muzyka, kawa (i nie tylko), coś słodkiego, popcorn i wiele innych pyszności. To wszystko na jedynym i niepowtarzalnym seansie "La la Land". Po raz pierwszy w Gminnym Centrum Kultury – Letnie Kino Plenerowe. Spędź z nami sobotni wieczór! Na wydarzenie zaprasza burmistrz Marek Długozima. W przypadku złej pogody seans odbędzie się w artKawiarni.

 • IV Dni Ujeźdźca Wielkiego

  Dni-Ujeźdźca-WWW.jpeg

  Sołtys Ujeźdźca Wielkiego oraz Rada Sołecka zapraszają na IV Dni Ujeźdźca Wielkiego! W programie wiele atrakcji dla dużych i małych. Dwudniowe święto rozpocznie się 21 lipca.

 • Edward Sikora laureatem III miejsca konkursu dla gospodarstw rolnych pod patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy

  IMG_0071.jpeg

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, a także Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po raz szesnasty zorganizowała konkurs pn. „Bezpieczne Gospodarstwa Rolne”, który odbył się pod patronatem Honorowym  Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tegorocznej edycji laureatem III miejsca został Edward Sikora wraz  z małżonką Katarzyną, na co dzień  piastujący funkcję sołtysa Cerekwicy i radnego Rady Miejskiej w Trzebnicy.

 • Pożegnanie sezonu w trzebnickim Dyskusyjnym Klubie Filmowym

  11.jpeg

  Minął kolejny rok działalności DKF, reaktywowanego przez burmistrza Marka Długozimę z myślą o trzebnickich pasjonatach kina. Właśnie dla nich w ramach Kina Polonia 3D, działającego przy Gminnym Centrum Kultury, od lat cyklicznie organizowane są seanse filmów ze światowego repertuaru, nagrodzone prestiżowymi nagrodami dzieła X Muzy z Japonii, Szwecji, Francji czy USA, jak również produkcje polskie.

 • Ważne informacje z gminy - prosto na Twój telefon

  ekran_aplikacja mobilna.jpeg

  Gmina Trzebnica uruchamia aplikację na smartfony, która usprawni informowanie mieszkańców o ważnych wydarzeniach, sama przypomni o zbliżającym się dniu odbioru śmieci lub pozwoli szybko sprawdzić rozkład komunikacji miejskiej. To tylko niektóre z przydatnych funkcjonalności aplikacji. Jedną z jej głównych zalet jest prostota i przejrzystość, dzięki czemu szybko można w niej znaleźć interesujące nas informacje.