• EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 5(155)/2019.

 • Droga w budowie

  IMG_7948.jpeg

  Trwa budowa drogi, która połączy trzy sołectwa. Mieszkańcy Komorówka, Brzykowa i Domanowic już niebawem będą mieli do siebie znacznie bliżej. Koszt inwestycji, wykonywanej przez firmę Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś z Granowca, to blisko milion złotych.

 • Usprawnienia dla petentów

  IMG_7580.jpeg

  Trwają prace związane z rewitalizacją strefy wejściowej budynku Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Zakończyła się rozbiórka starej konstrukcji, wylano nowe fundamenty i rozpoczęto stawianie murów. Przy okazji prowadzonych prac powstanie również przestrzeń wystawiennicza, która posłuży trzebnickim artystom. Prace wykona firma MIKOLUK – BUDOWNICTWO I ZABYTKI.

 • Prace trwają

  IMG_7956.jpeg

  Tynk położony, rusztowanie zostało ściągnięte, a nowa hala widowiskowo-sportowa wygląda już naprawdę imponująco. W środku trwają prace związane z montażem trybun, specjalnych nagrzewnic podsufitowych oraz roboty wykończeniowe.

 • Remont remizy i nowy wóz bojowy

  IMG_7898.jpeg

  W Cerekwicy trwa remont remizy, która przygotowywana jest na zakup nowego wozu bojowego dla tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Lekki wóz strażacki, podobny do tego, jakim dysponują strażacy ochotnicy z Marcinowa, już wkrótce pojawi się w sołectwie.

 • Ulica Obornicka - postęp prac

  IMG_7646.jpeg

  Przy przebudowie ul. Obornickiej trwają intensywne prace związane z budową kanalizacji, miejsc parkingowych i chodników. Co ważne dla mieszkańców, nowe parkingi pojawią się również przy ogródkach działkowych. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty związane z frezowaniem starej i wylewaniem nowej nawierzchni. Koszt inwestycji sięga blisko 2 mln zł, a wykonawcą jest firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna.

 • Pół roku pumptracka

  _DSC_0101.jpeg

  W odpowiedzi na potrzeby trzebnickiej młodzieży, burmistrz Marek Długozima zdecydował o budowie pumptracka, który już od blisko pół roku służy fanom zabawy na asfaltowym torze z hopkami. Koszt budowy to ponad 300 tys.

 • Nabór do służby przygotowawczej

  FB.jpeg

  Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu prowadzi nabór na II turnus 2019 do przygotowawczej w korpusie szeregowych, który potrwa do 30 kwietnia 2019 r.

 • Wiosna w Trzebnicy

  13.jpeg

  W Gminie Trzebnica nikt nie czeka na wiosnę z taką niecierpliwością, jak małe dzieci. Najmłodsi mieszkańcy chcą jak najszybciej zrzucić ciężkie kurtki i czapki oraz tęsknią za zabawą na świeżym powietrzu. Dokładnie w kalendarzowy pierwszy Dzień Wiosny burmistrz Marek Długozima zaprosił dzieci z przedszkoli oraz oddziałów zerowych, aby pomogły przegonić Panią Zimę i godnie powitały w progach Trzebnicy Panią Wiosnę.

 • Pieski szukają domów

  fb_panorama-01.jpeg

  Poszukujemy osób, które zechcą bezinteresownie wspomóc samotne psiaki, ofiarując im dom tymczasowy lub stały. Zapewnij bezpieczny kąt dla czworonoga i uratuj go przed schroniskiem!