• EN
 • DE

Aktualności

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 1(151)/2019.

 • Budżet na 2019 rok uchwalony

  Okładka.jpeg

  Autorski i proinwestycyjny budżet Gminy Trzebnica na 2019 rok burmistrza Marka Długozimy został przyjęty głosami 13 radnych z klubu radnych Skuteczni Dla Rozwoju. Budżet zakłada dochody w kwocie 115 020 012, 58 mln, wydatki na poziomie 111 798 223,06 mln oraz nadwyżkę budżetową w wysokości 3 221 789,52 mln zł. Jego przyjęcie pozwoli na dalszy rozwój Gminy Trzebnica i usprawnienie jej funkcjonowania. Powstaną m.in. hala sportowa, dwa nowe ronda, wyremontowana zostanie ul. Obornicka. W sołectwach wybudowane zostaną kolejne świetlice, drogi oraz oświetlenie.

 • Hala widowiskowo-sportowa rośnie

  11.jpeg

  Budowa hali widowiskowo-sportowej postępuje zgodnie z harmonogramem robót. Wewnątrz trwają prace związane z montowaniem systemu wentylacji, płytek, malowaniem i tynkowaniem. Na zewnątrz kładzione jest ocieplenie elewacji budynku. W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie dotyczące zagospodarowania przestrzeni sportowej boiska nowej hali.

 • Podsumowanie 2018 roku

  Beznazwy-1.jpeg

  Rok 2018 był kolejnym rokiem pełnym inwestycji oraz wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Zapraszamy do lektury podsumowania.

 • W podziękowaniu za wsparcie

  IMG_4077.jpeg

  Młoda, utalentowana trzebnicka artystka Marta Lenart odwiedziła burmistrza Marka Długozimę, by podziękować mu za okazywane wsparcie i sfinansowanie teledysku do coveru Labrinth – Jealous.

 • Trwa remont Urzędu

  18.jpeg

  Trwa remont strefy wejściowej Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, zakończyły się prace wyburzeniowe. Zniknęły już m.in. schody prowadzące do głównego wejścia. Do budynku można teraz dostać się wchodząc wejściem od strony ul. Witosa. Prace były konieczne ze względu na pogarszający się stan murów, co w przyszłości mogło grozić katastrofą budowlaną, a tym samym stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa petentów.

 • Spotkanie ze sponsorami 34. Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy

  IMG_4046.jpeg

  Na poniedziałek 4 lutego zaplanowane zostało tegoroczne spotkanie ze sponsorami, którzy wsparli finansowo organizację 34. Ulicznego Biegu Sylwestrowego. Burmistrz Marek Długozima zgodnie z wieloletnią tradycją powitał zaproszonych przez siebie gości w Urzędzie Miejskim.

 • 7. edycja Trzebnickiego El Clásico

  fb_ el clasico 2019-03.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na 7. edycję Trzebnickiego Turnieju El Clásico o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Rozgrywki odbędą się 16 lutego w Hali Sportowej przy ul. Kościelnej 9. W derbowych pojedynkach wezmą udział: Robot Trzebnica / Mad hornests / DiTRojt Flinstons / Zadymki. Zadbajmy o doping dla zawodników!

 • Skarszyn z nową świetlicą

  16 — RGB (2).jpeg

  Burmistrz Marek Długozima z rąk Wicemarszałka Pana Marcina Gwoździa odebrał promesę na dofinansowanie realizacji świetlicy wiejskiej w Skarszynie. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Gminie Trzebnica przyznano środki w wysokości  500 000 zł.

 • Rekrutacja do gminnych przedszkoli

  rekrutacja_przedszkole 2019-02.jpeg

  Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica ogłasza harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Trzebnica na nowy rok szkolny 2019/2020. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na ten temat.