• EN
 • DE

Aktualności

 • Trzebnica zachwyca

  IMG_5371.jpeg

  Takie hasło stało się znakiem rozpoznawczym drużyny Odyseuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2, która godnie reprezentowała Gminę Trzebnica podczas 39. Światowych Finałów w Stanach Zjednoczonych. Nasi uczniowie wywalczyli tam w swojej kategorii 3 miejsce i do Trzebnicy wrócili z pokaźnym pucharem. Sukcesu zawodnikom pogratulował burmistrz Marek Długozima, który wsparł wyjazd i przygotowanie drużyny.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 10(139)/2018.

 • Wszystkie dzieci z miejscem w nowym żłobku i przedszkolu

  IMG_0838.jpeg

  Zakończyła się rekrutacja do nowego Gminnego Żłobka i Przedszkola. Wszystkie dzieci z Gminy Trzebnica spełniające kryteria, zostały przyjęte do w/w placówek. Łącznie 136 dzieci trafi do żłobka i 193 do przedszkola.

 • This is Street Workout VOL 3 - zawody

  fa.jpeg

  Gmina Trzebnica wraz z Trzebnicką Grupą Street Workout zaprasza na Ogólnopolskie Zawody This is Street Workout VOL 3 o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Sportowe zmagania odbędą się 23 czerwca (sobota) w Parku Solidarności w Trzebnicy.  W tej edycji zawody zostały podzielone na dwie kategorie - Power Debuts oraz FreStyle. Gośćmi specjalnymi i jednocześnie sędziami będą: Mariusz Prawdzik, Konrad Helman, Natalia Modzelewska, Mateusz Płachta oraz Dariusz Ludwinek. Do zobaczenia!

 • Sprzęt dla strażaków ochotników

  IMG_2926.jpeg

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na dostawę sprzętu ratownictwa medycznego, który zostanie zakupiony w ramach dofinansowania, jakie
  Gmina Trzebnica otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości. Pozwoli ona na zakup m.in. defibrylatorów, toreb ratowniczych, pirometru wysokotemperaturowego, średniego zestawu hydraulicznego czy fantoma do nauki pierwszej pomocy.

 • Partnerska parada

  11.jpeg

  Niezwykłe widowisko muzyczno-taneczne, klimatyczne miejsce i rodzinna atmosfera. Tak wyglądała VIII Parada Orkiestr Dętych, jaka odbyła się 10 czerwca na scenie między Trzebnickimi Stawami. Zbiegła się ona w czasie z wizytą delegacji z partnerskiego miasta Kitzingen z nadburmistrzem Siegfriedem Mullerem na czele. Dlatego udział w niej wzięła również The Big Kitz Band.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Marek Długozima.

 • Viva harmonia

  IMG_1824.jpeg

  I Trzebnicki Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Harmonia Viva za nami. Gmina Trzebnica po raz kolejny pokazała swoją otwartość na muzykę, a samo wydarzenie było też doskonałą promocją osiągnięć artystycznych i pedagogicznych uczniów, ale i nauczycieli Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. E. Kajdasza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli burmistrz Marek Długozima oraz rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu prof. Grzegorz Kurzyński.

 • Dofinansowanie na fotowoltaikę oraz pompy ciepła - spotkanie informacyjne

  www_dotacje na panele słoneczne.jpeg

  Marek Długozima Burmistrz Gminy Trzebnica zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie informacyjne w związku z pozyskanym dofinansowaniem na fotowoltaikę oraz pompy ciepła. Zainteresowani otrzymają informację na temat finansowania programu, a także wyjaśnione zostaną kwestie techniczne. Spotkanie odbędzie się 2 lipca (poniedziałek) w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy.

 • Strefa Kibica w Gminie Trzebnica

  Strefa Kibica.jpeg

  Wielkie piłkarskie emocje przed nami! 14 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Ci którzy nie wybierają się do Rosji na mecze naszej drużyny i innych zespołów mogą skorzystać ze stref kibica zlokalizowanych w Gminie Trzebnica. 

 • Spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów – nabór nr RPDS.01.03.02-IP.01-02-299/18

  aktualności.jpeg

  Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF) zaprasza na szkolenie organizowane w związku z ogłoszonym konkursem w ramach Osi priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działania 1.3 "Rozwój przedsiębiorczości", które odbędzie się 19 czerwca 2018 r. (wtorek), we Wrocławiu Budopol Wrocław S.A. ul. Racławicka 15/19, w godzinach od 10.00-14.00.