• EN
 • DE

Aktualności

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Untitled-1.png

  Na poniedziałek (23.04) prognozuje się intensywne opady deszczu i burze z porywami wiatru do 75 kilometrów na godzinę. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia oraz prognozę zagrożeń dotyczącą burz z gradem. Przewiduje się wystąpienie opadów deszczu lokalnie od 15 do 25 mm. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

 • Rusza nowa sekcja "E-Sport"

  Zapisy-sekcja-v2.jpeg

  Zachęcamy do zapisywania się do sekcji E-Sportu działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu! 6 kwietnia w Sali Retro w Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie miłośników E-Sportu z Gminy Trzebnica. Frekwencja oraz zaangażowanie uczestników pokazały, że konieczne jest utworzenie sekcji poświęconej tej formie rozrywki. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o utworzeniu nowej sekcji.

 • Majówka na trzebnickich stawach - koncert Roya Bennetta z zespołem

  Plakat_roy_trzebnica_www.jpeg

  Zapraszamy na majówkę do Trzebnicy! 2 maja na scenie między stawami odbędzie się koncert "Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki" w wykonaniu Roya Bennetta wraz z zespołem. To energetyczna mieszanka muzyki funk, reggae, soul i r&b z przejawiającą się w aranżacjach harmonią jazzową. Prezentowany podczas koncertu repertuar gwarantuje prawdziwe show, podczas którego wykonywane są autorskie kompozycje z rekomendowanego przez Marka Niedźwieckiego i "radiową trójkę" albumu, "Positive – Energy". Ponadto koncert dedykowany jest największym tego świata artystom, którzy zmienili oblicze muzyki. Tak też w tej części band wykona światowe przeboje wielkich sław Jamesa Browna, Raya Charlesa czy Boba Marleya.

 • Dotacje dla OSP

  11.jpeg

  W ramach projektu, do siedmiu oddziałów OSP znajdujących się na terenie Gminy Trzebnica, zakupione zostaną defibrylatory, torby ratownicze, pirometry wysokotemperaturowe oraz zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego.

 • Komfort i bezpieczeństwo - nowe ciągi pieszo-jezdne

  11.jpeg

  Trwają prace związane z budową ciągów pieszo-jezdnych prowadzących z Trzebnicy do Sulisławic i Będkowa. Wspomniane inwestycje są częścią – wartego ponad 11mln zł – projektu pn. "Budowa ścieżek rowerowych trasą dawnej Kolei Wąskotorowej oraz budowa centrów przesiadkowych na terenie Gminy Trzebnica", w ramach którego łącznie powstanie 12,5 km tras i blisko 150 miejsc parkingowych.

 • 12. Jazz nad Odrą w Trzebnicy

  jazz_no_trzebnica_1200_625.jpeg

  W ramach 12 edycji Jazzu nad Odrą w Trzebnicy w sobotę 28 kwietnia w sali kinowo-widowiskowej oraz artKawiarni odbędą się koncerty i jam session. Jazz nad Odrą jest jednym z najważniejszych i najstarszych polskich festiwali jazzowych. Nad swoją renomą pracował przez ostatnie 54 lata, wyłaniając wielu znakomitych polskich jazzmanów i promując różne gatunki jazzu. Od 12 lat Trzebnica jest miastem partnerskim tego wydarzenia, dzięki czemu liczna i stale powiększająca się grupa lokalnych miłośników jazzu może po raz kolejny uczestniczyć w  festiwalu Jazz nad Odrą w Trzebnicy.

 • Głosowanie online - Budżet Obywatelskie 2018

  EKRAN_budżet_obywatelski_2018.jpeg

  Zarządzaj Gminą Trzebnica i decyduj o jej wydatkach. Włącz się w proces unowocześniania naszej małej ojczyzny i pomóż zrealizować potrzeby lokalnych społeczności. Zagłosuj na konkretne zadanie, które pozwoli zmienić gminę.

 • DKF z Oscarowym filmem

  DKF - Kształt wody - 25.04.2018.jpeg

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców na Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Polonia 3D, które odbędzie się w 25 kwietnia (środa). Na dużym ekranie zobaczymy Oscarowy film "Kształt wody" w reżyserii Guillermo del Toro. 9 nominacji do Oscara - 4 wygrane, 21 innych nagród - te liczby mówią same za siebie. Po seansie tradycyjnie odbędzie się spotkanie i dyskusja. 

 • Pumptrack coraz bliżej

  11 (2).jpeg

  Młodzież w Gminie Trzebnica może już się cieszyć na myśl o pumptracku, który powstanie w sąsiedztwie budowanego żłobka, przedszkola i obiektu sportowo-rekreacyjnego z czterema salami do squasha, spinningiem, fitnessem i siłownią. W Urzędzie Miejskim odbyło się otwarcie ofert na jego budowę, w którym uczestniczył burmistrz Marek Długozima.

 • XIX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "Trzebnica Cup"

  ekran_turniej_tanca.jpeg

  Zapraszamy na  XIX edycję Ogólnopolskiego Turniej Tańca Towarzyskiego "Trzebnica Cup" o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. Taneczne wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 kwietnia w hali sportowej przy ul. Kościelnej.  Ponownie będziemy świadkami rywalizacji najlepszych polskich par. Ta wyjątkowa impreza cieszy się sporym uznaniem i zainteresowaniem mieszkańców, a także gości z całego kraju.