UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Pomysł na nowe dziecięce atrakcje

  11.jpeg

  Ścianka wspinaczkowa oraz wodne place zabaw – to pomysły na zaaranżowanie nowej przestrzeni zachęcającej dzieci i młodzież do ruchu oraz zwiększające atrakcyjność Trzebnicy. Stale obserwuję trendy oraz innowacje wprowadzane przez ośrodki miejskie w kraju i za granicą oraz słucham potrzeb i uwag mieszkańców. Kilka lat temu pomyślałem o utworzeniu w Trzebnicy wodnych placów zabaw oraz postawieniu w naszym mieście profesjonalnej ścianki wspinaczkowej. Rozpoczęcie nowej kadencji jest bardzo dobrym momentem, by te plany zacząć wdrażać w życie – mówi burmistrz Marek Długozima.

 • Lekcja Wiedzy o Społeczeństwie

  11.jpeg

  W ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie Urząd Miejski w Trzebnicy odwiedzili uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Kuźniczysku wraz z nauczycielką Elżbietą Muszyńską. Celem wizyty było przyjrzenie się z bliska temu, jak funkcjonuje urząd.

 • FINAŁ „SZLACHETNEJ PACZKI” 2018

  11.jpeg

  7 grudnia burmistrz Marek Długozima przekazał na ręce Mateusza Jaskólskiego - lokalnego wolontariusza Szlachetnej Paczki, dary, które w „Weekend cudów” – tj. 8 i 9 grudnia 2018 roku trafiły do potrzebujących mieszkańców Gminy Trzebnica w ramach finału „Szlachetnej Paczki”. Tym samym, z inicjatywy burmistrza, Gmina Trzebnica po raz kolejny aktywnie włączyła się w tą piękną akcję. Dla potrzebujących rodzin zakupiono produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, mini sprzęt AGD oraz przybory szkolne, które znacznie odciążyły domowy budżet i sprawiły, że nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą piękniejsze.

 • Koła Gospodyń Wiejskich

  koła gospodyń.jpeg

  W związku z podpisaniem przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy z dnia 9 października 2018r. o kołach gospodyń wiejskich, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we współpracy z Pełnomocnikiem Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw, informuje wszystkich zainteresowanych o możliwości wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

 • Urząd Miejski - godziny pracy

  oświadczenie.png

  Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.155.2018  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 27 listopada 2018 roku informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. W zamian urząd będzie otwarty 15 grudnia 2018 roku (sobota)  godzinach od 7.30 do 15.30.

 • Otwarcie ofert na budowę ronda przy ul. Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego

  Rondo Milicka Brodatego Roosevelta.jpeg

  10.12.2018 roku w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się otwarcie ofert na budowę ronda przy skrzyżowaniu ulic Milickiej, Roosevelta i H. Brodatego (przy sklepie DINO). Najniższą ofertę w zakresie zadania I – robót drogowych złożyła firma Brukpol Sp. z o.o, która zaoferowała za wykonanie tego zadania cenę 1 623 220,79 zł. Za tydzień, 17.12.2018 r. zaplanowane zostało otwarcie ofert na realizację kolejnego ronda, tym razem przy ul. Milickiej, Prusickiej, Ks. Bochenka i Witosa.

 • Panorama Trzebnicka

  Panorama Trzebnicka

  Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym specjalnym wydaniem Dwutygodnika Samorządowego Gminy Trzebnica - Panorama Trzebnicka nr 20(149)/2018.

 • Bezpieczeństwo dzieci jest dla mnie priorytetem

  Bezpieczeństwo dzieci.jpeg

  Zapraszamy do lektury wywiadu, którego redakcji Panoramy Trzebnickiej udzielił burmistrz Marek Długozima. 

 • Zapraszamy na 34. Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy

  ekran_plakat_bieg sylwestrowy 2018-04.jpeg

  Przed nami 34. Uliczny Bieg Sylwestrowy, czyli jedno z największych sportowych wydarzeń organizowanych przez Gminę Trzebnica. Piękna, wymagająca i satysfakcjonująca 10 km trasa. Ogromne zmęczenie, czasem chwila zwątpienia, ale też ogromna radość z ukończenia biegu, tym bardziej, że po raz 7. bieg ma wymiar charytatywny. W tym roku pomagamy Marcinowi i Przemkowi. To niezwykłe zakończenie roku ma już swoją wieloletnią, silną i ugruntowaną pozycję w środowisku sportowym.

 • Winna Góra rewitalizowana

  12.jpeg

  Pierwszy z drewnianych pomostów już stoi, zamontowano tablice edukacyjne, trwają prace związane z montażem kolejnych ławek oraz małej architektury. Pierwszy etap prac powoli zmierza ku końcowi, a Winna „Kocia” Góra przeobraża się w miejsce przyjazne spacerowiczom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym, ważnym z punktu widzenia historii człowieka, miejscu.