Od 3 lipca do 31 sierpnia 2017 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Międzynarodowa współpraca szkół

  1.jpeg

  11 sierpnia Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Elżbieta Błotny Dyrektor Szkoły Polskiej W Lincoln UK podpisali preambułę, w której wyrazili chęć wzajemnej współpracy w celu podjęcia działań na rzecz krzewienia polskiej kultury i tradycji w ramach projektu pn. „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

 • Nowoczesne boisko i plac zabaw dla nowej Szkoły Podstawowej nr 1

  W naradzie technicznej oprócz burmistrz Marka Długozimy uczestniczyli Stanisław Koszałko oraz Paweł Jędrzejewski z wydziału TI, Kazimierz Zając, Mirosław Gajda oraz Krzysztof Dzwonek.

  Trwa gruntowny remont Gimnazjum nr 1, które wraz z początkiem roku szkolnego przekształcone zostanie w Szkołę Podstawową nr 1. Oprócz samego budynku zmianie ulegnie teren z nim sąsiadujący. Pojawią się nowe parkingi i bezpieczna zatoczka autobusowa. Powstanie nowe boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią i stanowiskami lekkoatletycznymi. Dzieci ucieszy także edukacyjny plac zabaw, na którego budowę burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą FreeKids.

 • Dożynki Parafialne w Biedaszkowie Małym

  dozynki_fb.jpeg

  Dożynki, to święto, mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, które jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych. W ostatnią sobotę sierpnia (26.08)  w Biedaszkowie Małym odbędą się Dożynki Parafialne. Będzie to wspaniałe, barwne święto plonów.

 • XI Rodzinny Festyn Parafialny Bartłomiejki

  EKRAN_bartłomiejki_2017.jpeg

  27 sierpnia w ostatnią wakacyjną niedzielę odbędą się uroczystość odpustowe ku czci pierwszego patrona bazyliki św. Bartłomieja Apostoła. Mnóstwo atrakcji, występ Beaty Bednarz i rodzinna atmosfera, to wszystko czeka na uczestników festynu, którzy pojawią się na Plac Pielgrzymkowym. Zapraszamy!

 • Narodowe Czytanie 2017

  narodowe czytanie.jpeg

  Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica zaprasza mieszkańców oraz wszystkich miłośników rodzimej literatury, którzy chcą zaprezentować umiejętność pięknego czytania lub posłuchać dla przyjemności utworów literackich, na szóstą odsłonę Narodowego Czytania, które odbędzie się na Trzebnickim Rynku 2 września. Czytać będziemy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. 

 • Wideorelacja z The World Games 2017

  11.jpeg

  Największe wydarzenie sportowe roku za nami! 26 lipca Las Bukowy i Gminny Park Wodny TRZEBNICA-ZDRÓJ stały się areną zmagań najlepszych zawodników w biegu na orientację na dystansie średnim. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji.

 • Pomoc materialna dla uczniów w roku szkolnym 2017/2018

  Pomoc materialna dla uczniów

  Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. należy składać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebnicy - II piętro budynek Urzędu Miasta, pokój 120 w nieprzekraczalnym terminie tj. od 1 do 15 września 2017 roku w przypadku uczniów szkół oraz od 1 do 15 października 2017 roku w przypadku słuchaczy kolegiów.

 • Umowa podpisana. Pierwszy szpadel pod budowę Hali Sportowej wbity w ziemię

  15.jpeg

  Będzie drugą największą inwestycją w historii Gminy Trzebnica. W poniedziałek 7 sierpnia burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej, która pomieści do 1000 osób. Koszt jej powstania wyniesie ponad 20 mln zł. Wykonaniem zajmie się Zakład Innowacyjny Technik Energetycznych PROMAT Sp. z o.o.

 • II edycja Konkursu Pozdrawiam Trzebnicę

  ekrna_ konkurs pozdraiwam trzebnicę.jpeg

  Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima serdecznie zaprasza do udziału w drugiej edycji wakacyjnego konkursu #PozdrawiamTrzebnicę. Pokażcie jak daleko dotarła Trzebnica!

 • Święto Wojska Polskiego

  PLAKAT_15-08 www.jpeg

  15 sierpnia to dzień upamiętniający zwycięstwo Polski w bitwie warszawskiej z 1920 roku - stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej, która zdecydowała o niepodległości naszego kraju. Z tej okazji dzień ten ustanowiono również Świętem Wojska Polskiego. Zapraszamy na uroczyste obchody, które rozpoczną się mszą świętą w Bazylice św. Jadwigi Śl. w intencji Ojczyzny. Po zakończonym nabożeństwie tradycyjnie uroczystości kontynuowane będą pod Krzyżem Katyńskim oraz Pomnikiem Sybiraków.