UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

 • EN
 • DE

Aktualności

 • Inwestycje w Biedaszków Wielki i Janiszów

  Tak wygląda budynek świetlicy, który już niebawem zostanie wyremontowany.

  Świetlica w Biedaszkowie Wielkim zostanie wyremontowana. Umowę na wykonanie prac podpisał burmistrz Marek Długozima w obecności sołtysa i radnego Rady Miejskiej Andrzeja Janika. Przeprowadzi je firma NOVBAU Krzysztofa Nowickiego, a ich koszt to ponad 120 tys. zł. To nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców. Dobiegają końca prace związane z naprawą drogi z Janiszowa do Ujeźdźca Wielkiego.

 • Koncert plenerowy

  11.jpeg

  W piątkowy wieczór 3 sierpnia, na scenie między Stawami Trzebnickimi, odbył się Koncert plenerowy w ramach Dolnośląskich Dni Sztuki i Zdrowia. Dzięki zawartemu przez burmistrza Marka Długozimę porozumieniu ze Stowarzyszeniem Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt, w tym roku w organizację projektu włączyła się również Gmina Trzebnica.

 • XII Rodzinny Festyn Parafialny "Bartłomiejki"

  FB wydarzenie_bartłomiejki_2018.jpeg

  26 sierpnia w ostatnią wakacyjną niedzielę odbędą się uroczystość odpustowe ku czci pierwszego patrona bazyliki św. Bartłomieja Apostoła. Mnóstwo atrakcji, występ artystów, trzebnickich zespołów i rodzinna atmosfera, to wszystko czeka na uczestników festynu, którzy pojawią się na Plac Pielgrzymkowym. Zapraszamy!

 • Uroczyste otwarcie nowego Gminnego Przedszkola i Żłobka

  ekran_otwarcie_żlobek_przedszkole_-01-01.jpeg

  Przed nami otwarcie jednej z kluczowych inwestycji w Gminie Trzebnica - nowej placówki Gminnego Przedszkola i Żłobka im. Krasnala Hałabały. 30 sierpnia (czwartek) obędzie się uroczyste przecięcie wstęgi, któremu towarzyszyć będzie występ Majki Jeżowskiej. Gwiazda zaśpiewa swoje największe przeboje. Na wydarzenie zaprasza Marek Długozima - Burmistrz Gminy Trzebnica.

 • VII Międzynarodowy Plener Plastyczny

  Plener_Trzebnica 2018_plakat.jpeg

  VII Międzynarodowy Plener Plastyczny odbędzie się w Trzebnicy w dniach 21-30 sierpnia. Od wielu lat współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Trzebnica. Na wernisaż poplenerowy serdecznie zapraszamy w niedzielę 26 sierpnia o godz. 17.00 podczas festynu parafialnego Bartłomiejki.

 • Wakacje z bajką - festyn w Brzeziu

  www_festyn brzezie.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na festyn "wakacje z bajką" w Brzeziu, który odbędzie się 18 sierpnia (sobota). W programie wiele atrakcji dla całych rodzin m.in. konkursy, loteria, grill oraz zabawa taneczna. Wspólne świętowanie rozpocznie się o 17.00 na boisku sportowym. 

 • W trosce o środowisko

  14.jpeg

  W Gminnym Centrum Kultury odbyło się spotkanie dotyczące programu Wymiany pieców w Gminie Trzebnica. 1 sierpnia sala kinowo-widowiskowa zapełniła się w pełni osobami zainteresowanymi wymianą tradycyjnego źródła ciepła na ekologiczne. Na ten cel burmistrz Marek Długozima pozyskał środki w wysokości 3 401 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 • Brzyków z nowym placem zabaw

  Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie placu zabaw z Arturem Gąsiorkiem z firmy Free Kids. Na zdj. z sołtysem Brzykowa oraz radnym Rady Miejskiej Tadeuszem Cepielem oraz Moniką Białas z Wydziału TI.

  Dzieci z sołectwa Brzyków już niebawem będą się cieszyć nowoczesnym placem zabaw. Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na jego wykonanie z Arturem Gąsiorkiem z firmy Free Kids. To kolejna inwestycja w miejscowość, gdzie powstało już nowoczesne boisko wielofunkcyjne, wyremontowana została świetlica oraz oddano do użytku drogę łączącą Brzyków ze Szczytkowicami. Już niebawem do miejscowości dojedziemy również budowaną właśnie rowerostradą z Trzebnicy.

 • Kolejna świetlica powstanie w Gminie Trzebnica

  IMG_1156.jpeg

  W Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyło się spotkanie burmistrza Marka Długozimy z sołtys Eweliną Turlej–Szyjką oraz mieszkańcami Droszowa. Dotyczyło ono planów budowy świetlicy wiejskiej, która już niebawem powstanie w sołectwie. Kilka dni później miała miejsce również wizja lokalna na terenie przyszłej inwestycji.

 • Z prośbą o pomoc

  11.jpeg

  3 sierpnia Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima odwiedził wyjątkową rodzinę – rodzinę Państwa Kolczaków z Jaźwin. Spotkanie miało na celu ustalenie szczegółów dotyczących przeprowadzenia akcji charytatywnej podczas zbliżającego się Trzebnickiego Święta Sadów, bowiem Państwo Marta i Bogdan Kolczakowie są rodzicami Marcina i Przemka, którzy od urodzenia chorują na dystrofię mięśniową typu Beckera i Duchena i potrzebują wsparcia finansowego na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób poruszających się na wózkach.