UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Świat bez śmieci

Jest możliwy. Wystarczy chcieć zmienić siebie i otoczenie. Tak brzmi motto wystawy „Śmieć po ludzku”, którą do 4 września można obejrzeć na trzebnickim Rynku. Kilkanaście tablic ze zdjęciami prezentuje dobre i złe praktyki w segregacji, obrocie, przetwarzaniu i utylizacji śmieci. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie na rzecz promocji Dolnego Śląska.

Wystawę po raz pierwszy pokazano w marcu br. podczas XII Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego, które odbywało się w Kudowie Zdroju. Stamtąd wyruszyła do kolejnych miejscowości Dolnego Śląska, m.in. Świdnicy, Kłodzka, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Bolesławca, Legnicy, Głogowa, Oleśnicy, Twardogóry, a także do Trzebnicy.
Prezentacja składa się 16 dwustronnych modułów. Zdjęcia mają za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa dolnośląskiego na zagrożenia wynikające ze złych praktyk związanych z gospodarką odpadami, ale też wskazać pozytywne przykłady. Autorami zdjęć i komentarzy są Mieczysław Michalak - fotoreporter Gazety Wyborczej oraz redaktor Jacek Kulesza.

Zdjęcie0885.jpeg
Wystawę "Śmieć po ludzku" można zobaczyć na trzebnickim Rynku