UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Informacja

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. Trzebnica: Postawili na parkingi, który ukazał się na portalu naszemiasto.pl

Można śmiało powiedzieć, że Trzebnica parkingami stoi. W mieście od kilku miesięcy przybywa miejsc postojowych, a trwają kolejne prace.

Właśnie oddano do użytku parking przy ul. Pobożnego, w pobliżu trzebnickiej bazyliki, a zatem skorzystają z niego również pielgrzymi i turyści. Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej uruchomiono około 20 nowych miejsc parkingowych przy ul. Grunwaldzkiej.
Ale najważniejsza dla ścisłego centrum miasta inwestycja wciąż jest w toku. Chodzi o zatoczki dla autobusów przy głównej ulicy przelotowej, czyli ks. Bochenka. Dzięki nim będzie można zlikwidować obecny dworzec autobusowy przy pl. Piłsudskiego w sercu miasta. Kierowcy zyskają tam ok. 90 miejsc na zaparkowanie. Trwają też prace przy ul. Brodatego, gdzie powstanie największy z parkingów – na 20 autobusów i kilkadziesiąt aut, z toaletą dla turystów.
 
4df09b885b88b_o.jpeg

źródło: naszemiasto.pl