UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Teraz wiosna musi przyjść na dobre!

„Maszeruje wiosna a ptaki wokoło, lecą i świergocą głośno i wesoło. Maszeruje wiosna w ręku trzyma kwiat. Gdy go w górę wznosi, zielenieje świat”- to fragment piosenki jaka towarzyszyła dzieciom z trzebnickich przedszkoli podczas wspólnego pożegnania zimy.

Pierwszy Dzień Wiosny (1 of 18).jpeg

Pierwszy Dzień Wiosny (2 of 18).jpeg

Pierwszy Dzień Wiosny (7 of 18).jpeg

Zgodnie z tradycją, 20 marca, prawie 500 przedszkolaków witało wiosnę na trzebnickim rynku. Barwny korowód dzieci „uzbrojonych” w symbole wiosny- kwiatki z bibuły i kolorowe wianki- przemaszerował ulicami miasta. Towarzyszyły im pięknie wykonane na ten niezwykły dzień Marzanny, a także tabliczki z napisami „My chcemy wiosny”, „My chcemy słońca”.
Słoneczny dzień sprawił, że wszystkim dopisywały doskonałe humory, a dzieci chętnie śpiewały piosenki o wiośnie i mówiły wierszyki.

Pierwszy Dzień Wiosny (9 of 18).jpeg

Pierwszy Dzień Wiosny (11 of 18).jpeg

Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich, było pojawienie się na trasie przemarszu Pani Zimy. Mimo, że niezwykle urodziwa pora roku zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, nie udało jej się przekonać dzieci do tego, aby pozwoliły jej jeszcze zostać. Zapowiedziała jedynie, że wróci już w grudniu i tym razem przyniesie odrobinę śniegu.
Usatysfakcjonowane obietnicą Pani Zimy dzieci, okrzykami „Wiosno w kwiecistej spódnicy, przybądź do naszej Trzebnicy” zwabiły do miasta Pani Wiosnę, która z koszykiem polnych kwiatów pojawiła się na rynku.

Pierwszy Dzień Wiosny (10 of 18).jpeg

Pierwszy Dzień Wiosny (17 of 18).jpeg

Pierwszy Dzień Wiosny (14 of 18).jpeg

Pożegnanie zimy nie byłoby możliwe, bez symbolicznego topienia Marzanny. Nim to nastąpiło ogłoszono konkurs na najładniejszą kukłę. Ponieważ jury miało problemy z wyborem tej naj...wszystkie zimowe kukiełki zostały nagrodzone...a później utopione, w specjalnie na tę okazję przygotowanym basenie.