UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Postęp remontu TCKiS

Trwają prace związane z modernizacją Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. Ekipa budowlana w ciągu najbliższych dni rozpocznie montaż podestów pod fotele w sali kinowej. Montowana jest tam również wentylacja, a wcześniej położono instalację elektryczną oraz wygładzono ściany.

Sala kinowa nabiera realnych kształtów, a wraz z zainstalowaniem zakupionego wcześniej sprzętu multimedialnego w postaci projektora 4K oraz nowoczesnego nagłośnienia, sala kinowa zyska charakter zbliżony do tych znanych nam z najnowocześniejszych multipleksów. Pomoże w tym również nowy profil widowni, gdzie ułożenie krzesełek skierowane zostanie wznosząco w stronę góry sali, tak by każdy zasiadający na widowni mógł cieszyć się doskonałą widocznością dużego ekranu.

W głównym budynku montowane są nowe okna i okablowanie, w piwnicach rozpoczęto tynkowanie ścian – po zakończeniu remontu ma się tu znajdować klubokawiarnia i sala prób dla trzebnickich zespołów.

W sali Retro zamontowano podwieszany sufit, zakończono montaż płytek podłogowych. Odmieniona sala zachowa swoje właściwości do przeprowadzania w niej przyjęć, bankietów i wesel, a ponadto, dzięki zamontowaniu dodatkowego sprzętu, będzie w niej można także organizować spotkania biznesowe, konferencje oraz szkolenia.

Remont uwzględnia również szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych, w tym montaż windy oraz specjalnych toalet, a także stref dla osób poruszających się na wózkach, wydzielonych w sali kinowej.

1.jpeg
Hol główny Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

2.jpeg
Nowe okna, dopasowane stylistyką do klasycznego wyglądu budynku.

 

3.jpeg
Sala kinowa, gdzie niebawem rozpocznie się instalacja podestów pod montaż nowoczesnych foteli.

 

4.jpeg
Instalacja wentylacji na sali kinowej.

 

5.jpegBurmistrz Marek Długozima wizytuje plac budowy.

6.jpegRównież w piwnicach budynku trwają intensywne prace związane z nowym zagospodarowaniem istniejących pomieszczeń.