UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Walentynki w Trzebnicy

Koncert w Szkole Muzycznej, specjalne rabaty dla par w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ, a także liczne atrakcje na lodowisku - tak wyglądało Święto Zakochanych w Trzebnicy.

Jedną z propozycji Gminy Trzebnica na to, jak można spędzić Walentynki był m.in. koncert w Szkole Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.

LOVE_STORY_W_WYKONANIU_DYREKTORA_I_MAGDALENY_CZOPKA.jpeg

Zebranych przywitał dyrektora Henryk Rymarczuk, który przybliżył historyczny aspekt święta i zaprosił do wysłuchania specjalnie przygotowanego na ten dzień repertuaru.

OD_LEWEJ_MATEUSZ_BODUCH_MIROSLAWA_JURA-_ZEGLEN_PAWEL_CZO.jpeg

BRAWA_DLA_DYRYGENTKI_I_CHORU_BASILICA_CANTANS.jpeg

WROCLAWSKI_CHOR.jpeg

Niezwykle romantycznych chwil dostarczyli nauczyciele ze szkoły, Chór Rodziców i Miłośników Muzyki Szkoły Muzycznej w Trzebnicy, a także chór Basilica Cantans z Wrocławia. Usłyszeć można było utwory z filmu „Różowa Pantera”, „Misja” czy „Love Story”. W takim dniu nie mogło zabraknąć również melodii z „Titanic” - My heart will go on czy When I fall in love.

SLUCHACZE_KONCERTU_WALENTYNKOWEGO.jpeg

- Niezwykle żywiołowa reakcja publiczności pozwala nam sądzić, że koncert bardzo się wszystkim podobał. Aula tego dnia wypełniona była po brzegi zwolennikami jak się można było spodziewać niezwykle romantycznej muzyki. Brawa nie cichły do momentu zejścia artystów ze sceny, a o bisy proszono wielokrotnie – powiedziała sekretarz szkoły Anetta Kraska.

- Nastrojowa muzyka, ciepły klimat, zawsze przyjazna atmosfera – bardzo lubię przychodzić na koncerty organizowane w Szkole Muzycznej. Ten dzisiejszy zachwycił mnie szczególnie. Najczęściej przychodzę z przyjaciółmi, ale dzisiaj ze względu na Walentynki jest ze mną mąż - mówi pani Anna z Trzebnicy - Cieszę się, że w tak wyjątkowy sposób mogliśmy spędzić dzisiejszy wieczór. Brakowało mi tylko miejsca do tańców - dodaje ze śmiechem.

Kolejna lokalizacja, która mogła sprzyjać zacieśnieniu więzi międzyludzkich lub znalezieniu drugiej połówki, to trzebnickie lodowisko. „Walentynkowe spotkanie na lodzie” - takie hasło można było zobaczyć na plakatach promujących niezwykłe chwile na lodowisku.

lodowisko (6 of 8).jpeg

lodowisko (8 of 8).jpeg

lodowisko (3 of 5).jpeg

- Z tego sposobu spędzenia czasu we dwoje skorzystały przede wszystkim dzieci i młodzież choć zdarzyło się również kilka par w „średnim wieku” - mówi Kamila Kruszona - pracownik Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. - Muzyczne hity, wystrój lodowiska, atrakcyjna cena, to wszystko mogło sprawić, że 14 lutego każdy mógł znaleźć osobę nie tylko do wspólnej jazdy na lodzie. Chcę wierzyć, że choć połowie osób przybyłych tego dnia na trzebnickie lodowisko to się udało.

Walentynki na basenie?

- Dlaczego nie? To równie dobry sposób na to, żeby pobyć we dwoje – mówi pan Kamil spędzający Dzień Zakochanych wraz z żoną w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ - Przyznaję, że był to mój pomysł, abyśmy spędzili ten dzień inaczej niż dotychczas, a przy okazji skorzystali z walentynkowych rabatów. Żona nie wygląda na zawiedzioną.

walentynki_w_parku_wodnym.jpeg

14 lutego w promocyjnej cenie do dyspozycji klientów trzebnickiego basenu były: 2 bilety w cenie jednego za jednorazowy zakup dwóch biletów na 2 lub 3 godziny basenu, dwóch biletów na 2 lub 3 godziny sauny oraz dwóch biletów na 2 lub 3 godziny basenu i sauny. Oferta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Bez względu na to, czy ktoś lubi Święto Zakochanych czy też nie, 14 lutego jest wszystkim doskonale znany. Dla jednych to zwyczajny dzień – wolny od pracy (w tym roku przypadał w sobotę), dla innych, to magiczna data. Propozycje przygotowane na ten dzień przez Gminę Trzebnica pokazują, że można było go spędzić atrakcyjnie od samego rana - zarówno w parach jak i pojedynczo.