UWAGA! Szanowni Państwo, na podstawie zarządzenia nr OR.0050.31.2019  Burmistrza Gminy Trzebnica z dnia 29 marca 2019 roku informujemy, że w dniu 2 maja 2019 roku (czwartek) Urząd Miejski w Trzebnicy będzie nieczynny. Dyżur pełnić będzie Urząd Stanu Cywilnego w godzinach od 7.30 do 15.30.. W zamian Urząd będzie otwarty 25 maja 2019 roku (sobota) w godzinach od 7.30 do 15.30.

  • EN
  • DE

Parada Orkiestr Dętych i Humoru

Na trzebnickim rynku po raz kolejny odbyła się Parada Orkiestr Dętych i Humoru, na którą przyjechały zaproszone zespoły z zaprzyjaźnionych miast.

W uroczystym pochodzie do centrum miasta kroczyły kolejno cztery Orkiestry Dęte. Na przedzie maszerowała Orkiestra Dęta Miasta Leszna, tuż za nią Orkiestra Dęta ze Śremu, Orkiestra BRODANKA z Czech oraz Trzebnicka Orkiestra Dęta. Każda z nich przygotowała występ specjalnie przygotowany na paradę, a w rytm ich muzyki prezentowane były choreografie taneczne, pokazy mażoretek i musztry paradnej.

Mieszkańcy, jak w poprzednim roku, miło spędzili czas w rodzinnej atmosferze. Po występach głos zabrał Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima, dziękując orkiestrom za przybycie i uświetnienie odbywającej się już drugi raz parady organizowanej w Trzebnicy oraz zachęcając wszystkich zgromadzonych do obejrzenia występu kabaretu, życząc jednocześnie miłej zabawy.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła Formacja Chatelet, która swoimi skeczami i żartami zabawiała licznie zgromadzoną publiczność. 

Parada Orkiestr Dętych i Humoru powoli staje się stałym punktem majowego weekendu na trzebnickim rynku._galeria_42_5_1_1_3_3_0_0_