• EN
  • DE

Biedaszków Mały z kolorowym placem zabaw

W czwartek 23 października w Biedaszkowie Małym miało miejsce otwarcie nowoczesnego placu zabaw dla najmłodszych. Choć pogoda płatała figle było uroczyście, a goście i mieszkańcy dopisali.

DSC_0271.jpeg

Zaledwie we wrześniu został ogłoszony przetarg na tę inwestycję, a już miesiąc później nowy plac zabaw stanął w pełnej krasie. W oficjalnym otwarciu udział wzięli – burmistrz Marek Długozima, sołtys wsi Władysław Gdowski, dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, Paweł Szkaradziński, Tomasz Kowalik, społecznik i przedsiębiorca z Ujeźdźca. To właśnie oni dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi.

DSC_0299.jpeg

Po krótkiej modlitwie poświęcenia nowej inwestycji dokonał ks. Artur Kochmański. Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście mieszkańców wioski, zarówno dorosłych, jak też dzieci.

Sołtys Biedaszkowa Małego w imieniu swoim oraz mieszkańców wioski podziękował burmistrzowi za zaangażowanie w wykonanie nowego placu zabaw oraz nieustanną pracę na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Burmistrz natomiast wyraził swoją radość z powodu kolejnej nowej inwestycji, z której będą mogli korzystać najmłodsi mieszkańcy Biedaszkowa. Przypomniał, że to kolejny plac zabaw otwarty w ostatnim czasie. Wręczył także najmłodszym mieszkańcom drobne upominki w postaci piłek oraz słodyczy.

DSC_0257.jpeg


Prace przy budowie placu w Biedaszkowie prowadziła firma Free Kids SC A Gąsiorek, Z. Andruszewski z Trzęsawic. Zakres inwestycji obejmował budowę nawierzchni pisakowej z obrzeżami i ogrodzeniem, z uwzględnieniem planowanych w przyszłości dodatkowych inwestycji jak parking oraz boisko do piłki siatkowej. W wyposażeniu znalazły się natomiast się elementy zabawowe, takie jak: ławki, kosz na śmieci, tablice informacyjne, ogrodzenie.

Plac zabaw to nie jedyna inwestycja w tej miejscowości. W ubiegłym roku, dzięki pomocy gminy Trzebnica, została odremontowana świetlica oraz postawiona wiata. W tym roku natomiast została naprawiona elewacja budynku. Prace przeprowadziła firma Kazimierza Zająca – Murarstwo.