UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Wystawa malarska w Urzędzie

III Międzynarodowy Plener Plastyczny za nami. Przez jedenaście dni, czternastu artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec, tworzyło piękne dzieła. Prace artystów, powstałe podczas pobytu w naszym mieście i jemu poświęcone, można podziwiać do 3 listopada w holu Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. 13 października odbyło się uroczyste otwarcie wystawy.

Na wystawie można zobaczyć prace artystów biorących udział w krajowych i międzynarodowych wystawach, a także profesorów renomowanych uczelni w Polsce i na Ukrainie. W trakcie trwania pleneru odbyły się dwa spotkania autorskie z artystami w "Kawiarni Jadwiżańskiej" w Domu Pielgrzyma przy bazylice, gdzie byli zakwaterowani artyści.

13 października odbyło się uroczyste spotkanie z autorami prac i organizatorami pleneru. Pasjonaci sztuki mogli podziwiać prace wykonane w różnych technikach. Było to malarstwo, obrazy w metalu a także tkanina artystyczna. Gmina Trzebnica jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Kuratorami pleneru byli Ks. Bogdan Giemza SDS przełożony wspólnoty salwatorianów w Trzebnicy i artysta Janusz Łozowski.

IMG_9681.jpeg

Przybyłych gości przywitał Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima: - O dzisiejszym spotkaniu, będącym efektem Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, który odbył się w naszym pięknym mieście już po raz trzeci, możemy rzeczywiście powiedzieć: Sztuka wyszła w plener. I choć budynek Urzędu Miejskiego to nietypowe miejsce jak na prezentację obrazów, grafik i innego rodzaju twórczości, to jak wiemy sztuka lubi przekraczać granice. Dodał także: Od dziś przez ponad dwa tygodnie mieszkańcy naszej gminy i goście, którzy będą przychodzić do Urzędu, by załatwić swoje sprawy, dosłownie wejdą w Przestrzeń Sztuki. A, jak wiemy, każde spotkanie z nią, nawet tak przypadkowe, może uwrażliwić człowieka na piękno otaczającego nas świata. Tego życzę i sobie i Państwu.

Ksiądz Bogdan Giemza także przywitał wszystkich gości, dziękując im za wygospodarowanie czasu na wizytę w Urzędzie Miejskim i obejrzenie efektu ciężkiej, ale niezwykle owocnej pracy artystów. Podkreślił także, że bez wsparcia burmistrza oraz ks. Proboszcza nie udałoby się zorganizować pleneru, cieszącego się coraz większą popularnością w środowisku artystów. Dodał także, że dzięki temu wydarzeniu, które udało się już po raz trzeci przeprowadzić, możliwa jest promocja Trzebnicy poza granicami naszego kraju.

Kurator pleneru Janusz Łozowski podziękował burmistrzowi za pomoc finansową przy organizacji pleneru, a także za to, że nigdy nie odmawia pomocy i chętnie wspiera lokalnych artystów. Zapewnił również, że Międzynarodowy Plener Plastyczny cieszy się dużym zainteresowaniem malarzy I rzeźbiarzy zarówno z Polski jak i zagranicy. Z roku na rok coraz więcej z nich pragnie przyjechać do Trzebnicy i uczestniczyć w wyjątkowym plenerze.

IMG_9704.jpeg

IMG_9646.jpeg

IMG_9657.jpeg

IMG_9667.jpeg
 

Uczestnicy III Międzynarodowego Pleneru Plastycznego w Trzebnicy:
Joanna Błońska (Sokołów Podlaski)
Stanisław Gnacek(Wrocław)
Oleksii Khomych (Charków, Ukraina)
Janina Knap (Warszawa)
Anna Krzyżowska (Drawsko Pomorskie)
Marta Lukiv-Lyubytska (Lwów, Ukraina)
Janusz i Beata Łozowscy (Małkowice k. Wrocławia)
Mieczysław Maławski (Lwów, Ukraina)
Ewa Mroczek (Trzebnica)
Anna Nowińska (Sopot)
David Pawelczyk (Berlin, Niemcy)
Nataliia Skrynnyk (Krasnohrad k. Charkowa, Ukraina)
Luba Szewczuk- Kushpit (Lwów, Ukraina)
Krystyna Wantuch (Sopot)

Wystawa czynna będzie do 3 listopada w godzinach pracy urzędu. Przy wystawie znajduje się także księga gości, w której można pozostawić swój wpis dotyczący obrazów.