UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Postęp prac przy budowie parkingu na ul. Spokojnej

Trwają prace związane z budową parkingu przy cmentarzu komunalnym. W projekcie zaplanowano 24 nowe miejsca parkingowe. Plac zostanie wyłożony kostką brukową. Na parking wjechać będzie można od ul. Spokojnej oraz Obornickiej, wyjazd natomiast będzie tylko na ul. Obornicką.

Obecnie trwa wykładanie terenu kostką brukową, wcześniej wykonano prace ziemne, zamontowano odwodnienie oraz instalację elektryczną potrzebną do zamontowania lamp. Udogodnieniem dla odwiedzających cmentarz na ulicy Spokojnej będzie również powstanie wejścia od strony ulicy Obornickiej. – To rozwiązanie, zaproponowane przez burmistrza Marka Długozimę w znaczący sposób usprawni ruch osób odwiedzających obiekt – mówi Sabina Janiszewska z Gminnej Spółki ERGO.

IMG_5573.jpeg

Prace przy budowie parkingu prowadzi firma PUB BRUKPOL s.c ze Strzelec Wielkich. 30 grudnia ubiegłego roku Burmistrz Gminy Trzebnica oraz Adam Kluczyk - Współwłaściciel PUB BRUKPOL podpisali umowę na realizację parkingu. Wykonanie inwestycji przyczyni się do zmniejszenia problemu z parkowaniem przy cmentarzu, który nasila się w czasie pogrzebów oraz w okresach świątecznych. Na nowopowstającym parkingu zaparkujemy już we wrześniu.

dzisiejsze parking cmentarz.jpeg