UWAGA! Od 9 lipca do 31 sierpnia 2018 roku Urząd Miejski w Trzebnicy czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00. Burmistrz Gminy Trzebnica w sprawach skarg i wniosków przyjmuje w środy  od godz. 15.00  do godz. 15.15.

  • EN
  • DE

Dożynki Parafialne w Komorowie

Dożynki, to święto, mające swój rodowód jeszcze w czasach średniowiecznych, które jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory i jednocześnie prośbą o pomyślność przyszłych. W ostatnią niedzielę w Komorowie odbyły się Dożynki Parafialne.

IMG_5783.jpeg

IMG_5745.jpeg

Mszę dziękczynną, podczas której rolnicy dziękowali Bogu za zbiory z pól, ogrodów i sadów prowadził ks. proboszcz Artur Kochmański. Podziękował również wioskom z parafii, które włączyły się w organizację dożynek. Ksiądz proboszcz podkreślił, że jest dumny z ich postawy i dzięki temu po raz pierwszy w historii parafii udział w parafialnych dożynkach wzięło wszystkie 11 sołectw.

IMG_5721.jpeg

IMG_5752.jpeg

W pochodzie dożynkowym udział wzięli: burmistrz Marek Długozima, Mateusz Stanisz Przewodniczący Rady Miejskiej, Barbara Trelińska Radna Gminy Trzebnica, Mariusz Szkaradziński Dyrektor Zespołu Szkół w Ujeźdźcu Wielkim, mieszkańcy okolicznych wsi oraz sołectwa prezentujące dożynkowe wieńce. Trzeba przyznać, że dzieła ludzkich rąk robiły ogromne wrażenie. Podczas dożynek można było zobaczyć wieńce wykonane przez sołectwa parafii w Koczurkach - Biedaszków Mały, Biedaszków Wielki, Brzezie, Domanowice, Jaźwiny, Masłowiec, Komarówka, Komorowo, Koniowo, Ujeździec Mały, Ujeździec Wielki.

IMG_5819.jpeg

Pięknie przystrojone kramiki uginały się od ciężaru potraw i domowych ciast.
Miłą niespodziankę zrobił burmistrz Marek Długozima, wręczając sołtys - Magdalenie Malesie, spalinową kosiarkę samojezdną. Dzięki temu mieszkańcy Komorowa będą mogli jeszcze bardziej dbać o wygląd swojej miejscowości, a w szczególności wokół nowo powstałej świetlicy.

IMG_5809.jpeg

IMG_5777.jpeg

- Było to wspaniałe, barwne święto plonów. Wielkie gratulacje, za tak dobrą organizację, należą się pani sołtys Magdalenie Malesie, radzie sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom Komorowa, szczególnie Mariuszowi Szkaradzińskiemu. Jestem dumny z postawy ks. Artura Kochmańskiego, który skonsolidował mieszkańców wiosek wchodzących w skład parafii, dzięki czemu wszyscy włączyli się w organizację dożynek.
Dzisiejsze spotkanie jest doskonałą zapowiedzią dożynek gminnych, które już w przyszłą niedzielę (7 września) odbędą się w Szczytkowicach
– powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Jeszce raz chciałbym pogratulować zespołowi JORDAN okrągłego jubileuszu i życzyć mu dalszych sukcesów.