• EN
  • DE

Pierwsza Uroczysta Rada Pedagogiczna w Szkole Muzycznej w Trzebnicy

W sobotę, 30 sierpnia odbyła się pierwsza uroczysta Rada Pedagogiczna w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie nazwy szkoły – im. Prof. Edmunda Kajdasza. Stosowny wniosek w tej sprawie przedłożył obecny na Radzie Pedagogicznej Burmistrz Gminy Trzebnica – Marek Długozima, który rekomendował podczas spotkania tę nazwę.

Burmistrz, po przywitaniu wszystkich obecnych, poinformował, że z dniem 1 września powierzył obowiązki Dyrektora Szkoły Muzycznej Henrykowi Rymarczukowi, który jako pełnomocnik burmistrza ds. utworzenia Szkoły Muzycznej wykazał się wiedzą i dużym zaangażowaniem w całym procesie tworzenia w Trzebnicy tej edukacyjnej placówki muzycznej. Podziękował mu za wkład pracy i życzył pomyślnego oraz sprawnego zarządzania szkołą. Ponadto nauczycielom przedstawił również dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 2 - Grażynę Kantecką, która zarządzać będzie administracją budynku, bo jak wiadomo – budynek szkoły podstawowej i muzycznej połączony jest łącznikiem i tworzy jedną spójną całość.

Następnie burmistrz rekomendował Radzie Pedagogicznej nadanie szkole nazwy im. prof. Edmunda Kajdasza. Wniosek został przyjęty z pełnym poparciem. Poniżej przedstawiamy jego treść z uzasadnieniem oraz dołączony do wniosku życiorys Edmunda Kajdasza:

1.jpeg    2.jpeg                PDFżyciorys prof.Edmund Kajdasz.pdf
str.1                    str.2


Z dumą i zadowoleniem uczestniczyłem dziś w pierwszej, uroczystej Radzie Pedagogicznej w Szkole Muzycznej w Trzebnicy. Udało nam się stworzyć profesjonalną kadrę, która z pasją i zaangażowaniem będzie uczyć młode talenty. Jestem przekonany, że dzieci z terenu Gminy Trzebnica i nie tylko będą chodziły do jednej z najlepszych szkół muzycznych na Dolnym Śląsku! W tym miejscu należy dodać, że rekomendowałem dziś Radzie nadanie szkole nazwy naszego Honorowego Obywatela Trzebnicy - śp. prof. Edmunda Kajdasza, który swoje ostatnie lata życia spędzał właśnie w naszym mieście. Cieszę się niezmiernie, że propozycja ta została poparta w stu procentach. Jest to tym bardziej wymowne, że wśród nauczycieli jest również żona śp. profesora Kajdasza - pani Krystyna Kajdasz
– powiedział burmistrz Marek Długozima.

Pani Krystyna Kajdasz, która w szkole uczyć będzie gry na fortepianie, również odniosła się w paru słowach do tego pomysłu i nie ukrywając wzruszenia, podziękowała serdecznie burmistrzowi za tę wspaniałą inicjatywę uczczenia Pamięci jej męża. Zaznaczyła też, że działalność Szkoły Muzycznej w Trzebnicy będzie kontynuacją dzieła muzycznego Jej śp. męża, bo w świecie muzyki zasłynął on nie tylko z prowadzenia wybitnych chórów, lecz również pracy z młodzieżą, gdzie poprzez muzykę widział dla nich drogę do rozwoju oraz nauki samodyscypliny i konsekwencji.

Oficjalne otwarcie szkoły zaplanowane zostało na 17 października, ale już od 1 września dzieci rozpoczęły naukę w tak długo oczekiwanej przez mieszkańców Gminnej Szkole Muzycznej w Trzebnicy.

12.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie burmistrza, dyrekcji i nauczycieli przed wejściem do Szkoły Muzycznej w Trzebnicy

13.jpeg
Burmistrz Marek Długozima rekomendował Radzie Pedagogicznej nadanie szkole nazwy im. prof. Edmunda Kajdasza

14.jpeg
Krystyna Kajdasz dziękuje burmistrzowi za uczczenie w ten sposób pamięci Jej męża i zapewnia, że nowa Szkoła Muzyczna będzie kontynuacją dzieła rozpoczętego przez jej męża w zakresie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

 

Więcej zdjęć z wydarzenia tutaj